Oświadczenie Tony’ego Fergusona dotyczące wycofania się z karty walk gali UFC 223

Etzel Espinosa-USA TODAY Sports

Chyba wszyscy chcielibyśmy, aby informacja o wycofaniu się Tony’ego Fergusona z walki z Khabibem Nurmagomedovem na gali UFC 223 była żartem na prima aprilis, ale niestety tak nie jest.

Na kilka dni przed tym niesamowicie ciekawym i oczekiwanym pojedynkiem sądziliśmy, że nic nie stanie na przeszkodzie, aby doszło do tej walki, wszakże było to już czwarte podejście i limit pecha został już wykorzystany. Niestety stało się najgorsze, tak jakby nad tą walką ciążyła jakaś klątwa, ponieważ ogłoszono, że tymczasowy mistrz wagi lekkiej Tony Ferguson doznał kontuzji kolana i nie zawalczy o pas wagi lekkiej z Khabibem Nurmagomedovem. W jego miejsce wejdzie mistrz wagi piórkowej Max Holloway, a stawką pojedynku wciąż będzie tytuł należący jeszcze do Conora McGregora.

Po ogłoszeniu zmiany w walce wieczoru gali UFC 223, Tony Ferguson zabrał głos umieszczając na Instagramie komentarz dotyczący zaistniałej sytuacji.

„Słowa nie potrafią opisać tego, jak bardzo jestem dotknięty, sfrustrowany, zły i niedowierzający. W piątek, gdy wykonywałem wszystkie swoje medialne obowiązki, przytrafił mi się wypadek w studio przez który zerwałem więzadło w kolanie. Mój lekarz i lekarz UFC powiedzieli, że nie mogę walczyć, a jeden z nich stwierdził, że potrzebna jest operacja, więc zobaczę się ze specjalistą, który podejmie ostateczną decyzję, jak mogę się wyleczyć i wrócić, aby obronić mój pas.

Chcę przeprosić wszystkich fanów, UFC, Khabiba, kolegów z drużyny, moich trenerów, moich przyjaciół i, co najważniejsze, moją rodzinę. Wesołych Świąt dla wszystkich. Sądzę, że w tym koszmarze na jawie kryje się światełko nadziei, ponieważ nie są to primaaprilisowe żarty. Dużo zdrowi i błogosławieństwa dla was wszystkich.”

#UFC223 #TonyFergusonMMA SnapJitsu™ #SnapDownCity 🙏😎 🇺🇸🏆🇲🇽

Post udostępniony przez @TonyFergusonxt (@tonyfergusonxt)

Brett Okamoto z ESP opisał jak doszło do kontuzji Fergusona i po przeczytaniu jego wpisu na Twitterze można złapać się za głowę:

„Powiedziano mi, że kontuzja Tony’ego Fergusona została dosłownie spowodowana potknięciem. Dziwaczny wypadek ze wszystkich dziwnych wypadków. Szedł, zobaczył kogoś, kogo nie spodziewał się zobaczyć, gwałtownie skręcił żeby się przywitać i potknął się.”

via GIPHY

Kolejną przykrą informacją dla Tony’ego Fergusona jest to, że, prezydent UFC Dana White podjął decyzję o odebraniu mu tymczasowego tytułu mistrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.