Oświadczenie organizatorów Warmia Heroes ws. walki Niko Puhakki

Prezentujemy oświadczenie organizatorów gali Warmia Heroes 2, która 10-ego maja będzie miała miejsce w Olsztynie. Oświadczenie dotyczy występu Niko Puhakki, który w walce wieczoru zmierzy się z mistrzem PLMMA, Adrianem Zielińskim.

W związku z licznymi komentarzami i zapytaniami w sprawie udziału Niko Puhakka na gali Warmia Heroes w Olsztynie oświadczamy, że bezpodstawne i całkowicie niepotrzebne są liczne ataki kierowane w fińskiego zawodnika. W polskim prawie obowiązuje wolność poglądów i myśli, a zabronione jest publiczne propagowanie idei zakazanych jak np. neofaszyzm. Niko Puhakka zmodyfikował swoje tatuaże do treści przyzwoitych i nie naruszających obowiązującego w Polsce prawa. Dlatego nie ma mowy o jakimkolwiek propagowaniu neonazizmu poprzez występ tego sportowca w Olsztynie.
Poza tym traktujemy go wyłącznie jako zawodnika MMA na wysokim poziomie, który na pewno da dobrą walkę z Adrianem Zielińskim. Oświadczamy ponadto,że jeżeli uznamy tatuaże Puhakki za obraźliwe i niemoralne, na pewno będą one zakryte podczas walki specjalną koszulką typu rashguard .
Prosimy zwrócić uwagę na wymiar tej walki pod kątem sportowym. Niepokonany w Polsce fiński fighter versus polski mistrz wagi lekkiej PLMMA. Już dziś wiadomo, że starcie to budzi wiele emocji patrząc także na odmienne style walki obu zawodników. Dlatego prosimy o zachowanie dla siebie obraźliwych słów i gestów, ponieważ nie ma ku temu żadnych podstaw i powodów. Dla nas Niko Puhakka to świetny zawodnik i sportowiec, a jak sam dodał to wszystko jest już za nim. Proponujemy każdemu najpierw zwrócić uwagę na własną osobę i tak jak mocno i surowo oceniacie jego,oceńcie samych siebie i jeżeli wtedy podzielicie się tym na forum,CHYLIMY WAM CZOŁA. BO NAJŁATWIEJ OCENIAĆ INNYCH…

Pozdrawiamy wszystkich bardzo serdecznie.
Organizatorzy Warmia Heores.

8 thoughts on “Oświadczenie organizatorów Warmia Heroes ws. walki Niko Puhakki

 1. Brawo.

  W zeszłym roku organziowałem seminarium z Niko i miałem przez to wiele problemów. Głównie od środowisk lewicowych, Antify, która posunęła się nawet do podania się za reportera Gazety Wyborczej i zadzwonienia do Dyrektor szkoły, gdzie miało odbywać się seminarium z informacją, że piszą artykuł jakoby dyrektor organizowała spotkanie z rasista i nazistą!!! Musiałem zmienić w ostatniej chwili miejsce wydarzenia i szukać sali oraz grubo się tłumaczyć przed dyrektor przez co o mało nie straciłem równiez miejsca gdzie prowadzimy zajęcia.

  Poza tym przez masowe wysyłanie wiadomosci doprowadzili do usunięcia strony mojego klubu na FB oraz wydarzenia z FB co ogólnie spowodowało, że seminarium miało małe zainteresowanie.

  Moje tłumacznia abyły bardzo zbliżone to tłumaczeń organiaztorów Warmia Heroes niestety to nie pomogło i w ostatniej chwili.

  Cieszę się, że w odróżnieniu do KSW Warmia Heroes zdecydowało się na podtrzymanie zakontraktowania Niko, bo to psoko gośc, sportowiec a jego poglądy, o ile ich nie propaguje podczas gal i seminariów mozna zostawić z boku.

  BRAWO!

 2. Duet Bońkowski i Derlacz mają jaja. Jak była nagonka na KSW w związku z (niedoszłym) występem Nikko, to K&L od razu odwołali jego walkę – tak bardzo boją się januszy. 😀
  Co do Nikko, to postać może i nieco kontrowersyjna, ale powiedzmy sobie szczerze każdy z nas popełniał w życiu jakieś błędy czy to mniejsze czy większe. On się przyznaje że to był błąd – w dodatku nawet zamalował stare tatuaże na ciele – więc nagonka na niego w końcu powinna się skończyć.

 3. Świetna decyzja.

  Puhakka niczego nie propaguje na galach MMA. Po prostu trenuje, walczy, zarabia – zwykły sport. Może w końcu zobaczymy go na KSW.

 4. Dla nazistów nie powinno być miejsca, tym bardziej w takim kraju jak Polska. Koniec, kropka. Ten gość cały czas utrzymuje zażyłe kontakty z nazistami z Polski, a przykrycie jednych tatuaży innymi o niczym nie świadczy. Ten gość działa na rzecz nazizmu, a jego areną na propagowanie tego chorego systemu jest właśnie sport. Dowód? proszę bardzo: fotki z nowymi tatuażami, ale starymi kumplami i w koszulce „Blood and Honour” (nazistowskiej organizacji).

  http://prostoantyfaszystowsko.wordpress.com/2013/01/23/krotka-opowiesc-o-nawroconym-naziscie/

  Jak widać po artykule taka osoba jak Dana White jest w stanie zrozumieć, że nazistowskich troglodytów się nie zaprasza, po oświadczeniu Warmia Heroes za to widać, że są jeszcze tacy, którzy wiedzą lepiej.

  Btw, JohnWayne (lala?), czyżby też o tobie był poniższy artykuł? Zajmujesz się na co dzień wrzucaniem ludziom przez okna cegieł ze swastykami?

  http://161infocafe.wordpress.com/2014/01/28/powiazania-zatrzymanych-z-lubelskiej-afery-plakatowej-z-roznymi-ruchami-nacjonalistycznymi-i-neo-nazistowskimi/

 5. Nie mam zamiaru tolerować kłótni lewaków i innych na portalu, pod anonimowymi nickami. Będziecie mieli okazję wyjaśnić niejsaności podczas jakiejś pikiety czy coś. Komentarze zamykam w temacie.

Comments are closed.