Oświadczenie menadżera Deivesona Figueiredo w związku z przekroczeniem limitu wagi

@stevejeffery Twitter

Deiveson Figueiredo chciał zostać nowym mistrzem wagi muszej podczas gali UFC Fight Night 169 w Norfolk podejmując Josepha Benavideza, ale problemy z wagą pokrzyżowały mu te plany.

W walce wieczoru UFC Norfolk Figueiredo miał stanąć do pojedynku z Benavidezem o zwakowany tytuł mistrza wagi muszej. Jednak w piątek rano podczas ceremonii ważenia, Brazylijczyk przekroczył limit o 2,5 funta i nie próbował dalej redukować pozostałych kilogramów. Oznacza to, że Benavidez będzie jedynym, który w sobotni wieczór będzie mógł wywalczyć tytuł mistrza wagi muszej.

Menedżer Deivesona Figueiredo, Wallid Ismail przekazał serwisowi BJEPNNN.com oświadczenie na temat tego co się stało i co było powodem problemów ze zrobieniem wagi.

Ismail powiedział, że Figueiredo dostał polecenie od lekarzy, aby zaprzestał zbijać wagę i doradzili mu, aby nie kontynuował redukowania. Brazylijczyk przeprasza również Benavideza i UFC za problemy z wagą, ale nadal obiecuje ekscytującą walkę.

„Takie rzeczy się zdarzają. Opisał swojemu lekarzowi, co czuł, a jego lekarz powiedział mu, aby być ostrożnym i nie ciąć więcej wagi. Poczuł silny skurcz i miał mdłości. To było to. Jego lekarz poradził mu, żeby przestał redukować. Teraz wie, że musi dać fanom wspaniałą walkę. Obiecał fanom wielki pojedynek i to właśnie zamierza zrobić. Będzie krwawo i będzie wojna. Chce podziękować Benavidezowi za to, że nadal chciał z nim walczyć i przeprosić kibiców oraz UFC za niezrobienie wagi. To była kwestia medyczna. Nigdy przedtem nie zawalił ważenia i przeprasza za to, co się wydarzyło.”

Rzeczywiście był to pierwszy raz, kiedy Deiveson Figueiredo nie zrobił wagi w całej swojej karierze MMA, jak wskazuje Ismail, i te problemy pojawiły się w najgorszym momencie.

One thought on “Oświadczenie menadżera Deivesona Figueiredo w związku z przekroczeniem limitu wagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.