Oświadczenie Khabiba Nurmagomedova w którym oznajmia, że może odejść z UFC

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Mistrz wagi lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov przedstawił oświadczenie w którym odnosi się do aktualnych wydarzeń związanych z bójką do jakiej doszło po jego walce z Conorem McGregorem na gali UFC 229.

Khabib Nurmagomedov postawił sprawę jasno i oznajmił, że jeżeli Komisja Sportowa Stanu Nevada (NSAC) wraz z organizacją UFC postanowią ukarać członka jego teamu Zubairę Tukhugova zwolnieniem, on również odejdzie z UFC.

„Chciałbym zwrócić się do UFC.

Dlaczego nie zwolniliście kogokolwiek, gdy jego (Conora McGregora) drużyna zaatakowała autobus i zraniła kilka osób? Mogli tam kogoś zabić, dlaczego nikt nie mówi nic o obrażaniu mojej ojczyzny, religii, narodu, rodziny?

Dlaczego musicie karać mój zespół, gdy obie drużyny walczyły. Jeśli mówisz, że ja to zacząłem, to nie zgadzam się, ja skończyłem to, co on zaczął.

W każdym razie, ukarzcie mnie, Zubaira Tukhugov nie ma z tym nic wspólnego.

Jeśli myślicie, że będę milczeć, to się mylicie. Anulowaliście walkę Zubairy i chcecie go zwolnić tylko dlatego, że uderzył Conora, ale nie zapominajcie, że to Conor jako PIERWSZY uderzył mojego brata, po prostu sprawdźcie nagranie.

Jeśli zdecydujesz się go zwolnić (Tukhugova), powinniście wiedzieć, że mnie też stracicie. Nigdy nie opuszczamy naszych braci w Rosji, a ja wskoczę w ogień za swojego brata. Jeśli nadal zdecydujecie się go zwolnić, nie zapomnijcie wysłać mi zniszczonego kontraktu, w przeciwnym razie sam go zniszczę.

I jeszcze jedno, możecie zatrzymać moje pieniądze, które wstrzymujecie. Jesteście tym dość mocno zajęci i mam nadzieję, że nie utknie wam to w gardle. Broniliśmy naszego honoru i to jest najważniejsze. Zamierzamy iść do końca #Bracia”

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

I would like to address @ufc Why didn’t you fire anyone when their team attacked the bus and injured a couple of people? They could have killed someone there, why no one says anything about insulting my homeland, religion, nation, family? Why do you have to punish my team, when both teams fought. If you say that I started it, then I do not agree, I finished what he had started. In any case, punish me, @zubairatukhugov has nothing to do with that. If you think that I’ll keep silent then you are mistaken. You canceled Zubaira’s fight and you want to dismiss him just because he hit Conor. But don’t forget that it was Conor who had hit my another Brother FIRST, just check the video. if you decide to fire him, you should know that you’ll lose me too. We never give up on our brothers in Russia and I will go to the end for my Brother. If you still decide to fire him, don’t forget to send me my broken contract, otherwise I’ll break it myself. And one more thing, you can keep my money that you are withholding. You are pretty busy with that, I hope it won’t get stuck in your throat. We have defended our honor and this is the most important thing. We intend to go to the end. #Brothers

Post udostępniony przez Khabib Nurmagomedov (@khabib_nurmagomedov)

Jak widać Khabib Nurmagomedov  traktuje tę sprawę bardzo honorowo i nie zważa na zawieszenia, tytuł mistrza, czy pieniądze. To, co wydarzyło się na gali UFC 229 w pewnością nie powinno mieć miejsca, ale nie można traktować Nurmagomedova jako jedynego winnego całej tej awantury. Emocje i adrenalina po walce oraz prowokacje Conora McGregora i jego narożnika sprawiły, że Khabib nie wytrzymał i rzucił się na team Irlandczyka. Jeżeli UFC chce karać za takie zachowania, to powinna karać po równo. Dodatkowo, jeżeli organizacja chce zachować dobry wizerunek, nie powinna pozwalać McGregorowi i żadnemu innemu zawodnikowi na tak ostry trash talk, jaki widzimy podczas konferencji prasowych i wywiadów z jego udziałem.

17 thoughts on “Oświadczenie Khabiba Nurmagomedova w którym oznajmia, że może odejść z UFC

 1. Mimo, że nie cierpię muzułmanów to tego uwielbiam. Zaimponowal mi walka o wartości. Zyskał nowego fana. Ufc teraz to tylko komercja, rudemu pozwalają na więcej niż innym. Mimo wszystko myślę, że zluzują poslady trochę w obliczu utraty najlepszego zawodnika na świecie obecnie. Moim zdaniem khabib nr #1 p4p. Jego odejście bedzie kasowo boleć ufc. Fani czekają na odbudowę rudego i rewanż. Niech dadzą finansowe kary ale nikogo niech nie wyrzucają. Rudy powinien dostać największą

 2. Moze i jest muzulmaninem ale nie widzialem by kogos na sile nawracal wiec mi to nie przeszkadza.

  Koles zawsze byl spokojny i ulozony, szanowql rywali az ta ruda malpa przegiela pale. Jak zwolnia Khabiba beda sie mogli klepnac w glowe pare raazy bo federacja ktora go podbierze bedzie miala najlepszego lekkiego na swiecie.

 3. Nie zwolni go…
  Wladimir zadzwoni i bedzie negocjowal…
  Z rewanzu po takich akcjach , to spokojnie z 3 mln ppv zgarna.
  A jakby nie bylo kebab ma sporo wiary za soba…szczegolnie teraz.
  Teraz danuta bedzie musiala ssac dwa baty, a nie jeden:)

 4. Do- // AA//To co powiesz o mniejszości Tatarów W województwie podlaskim od wieków związanych z polską to muzułmanie a niektórzy z nich w czasie drugiej wojny światowej walczyli o Polskę nie można wszystkich jednakowo oceniać

 5. Aaa
  Nie ma dowodów na to, że rucha kozy albo obcina głowy innowiercom. Zawsze wyważony i poukładany więc dlaczego nie. On nie jest radykalnym muzułmaninem. Chrześcijanie też gwalca i zabijają inni oddają ostatni grosz obcemu, są rózni jak muzułmanie. Jedyna różnica jest taka, że w Allaha wierzy najwięcej pojebancow względem innych religii. Mamed jakoś też nienawidzony jest a jego żona z limem pod okiem nie chodzi

 6. Kebab ma 100% racji, popieram go w tej kwestii. A żonę jak musi to na bank pizga tylko co z tego? Śmieszne to jak musicie sobie obrazować człowieka że jest spoko bo ma honor i zasady, oczywiste jest że islamista je ma i bliżej nam do nich niż do zdegenerowanego, plastikowego człowieka zachodu modlącego się do banknotów. Nie odejmuje mu to z automatu przywar związanych z islamem.

 7. Jak nie nawraca? Przecież pierdoli cały czas przy każdym dopuszczeniu do głosu te swoje islamskie bzdury na siłę, mimo że ludzie nie chcą tego słuchać i zawsze oburzają się. To nie jest nawracanie na siłę?

  Co do tych idiotów co bronią kebaba, chcę tylko zauważyć, że kebab nie rzucił się na Konora po walce, który go obrażał, tylko na innych ludzi. Po drugie koledzy z teamu kebaba ciężko pobili kilku ludzi poza areną (są nagrania jak leżą poodłączani). Konor przynajmniej miał jaja, mimo że przegrał walkę i był zdruzgotany to potrafił z furią polecieć na wrogów. Jednego bruda, który chciał go napaść w klatce uwalił w obronie w wymianie na dziurę tak, że tamten potem nagrywał filmiki pokazując jak dziewczynka z gimnazjum i płacząc jak go Konor pobił XD (typowy islamski honor). Szkoda, że te tępe małpy w klatce zatrzymały Konora jak chciał za terrorystom przeskoczyć klatkę bo może mielibyśmy dogrywkę. Jeszcze na koniec tylko do tych wszystkich co plują na Konora, że potrafił w obronie swoich ludzi polecieć po przegranej walce. Wy tego nie zrozumiecie, bo pizdeczki które się na ulicy nigdy nie biły nie są w stanie tego zrozumieć. Ale ludzie kumaci wiedzą o co chodzi. Pozdro i bez odbioru. P.S. Konor dobrze że przegrał bo sprowadzi go to na ziemię a za autobus powinien być ukarany.

 8. To w co prawdziwie wierzysz implikuje kim jesteś. Należy oczywiście rozdzielić wiarę od deklaracji, wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego co deklaruje. Kebab wie i nie miej złudzeń ze jest twoim ziomkiem. Conor to jeszcze większa patologia niż islam także dobrze że dostał po głowie. Słuszność miał Kebab i miał prawo wjebać ekipie Conora, tym bardziej że mieści się to w akceptowanych przez obie strony standardach.

 9. Bronia kebaba bo kurwa uwazamy ze w tym konkretnym przypadku ma racje Sebixie !
  Islam i Katolicyzm mają te same pochodzenie – Judaizm ,czyli Semickie
  Jezus był Żydem
  etc.
  Wystarczy pojechać poza Pl i zobaczyć jak Polacy trzymają się razem
  w Plu podobnie
  każdy musi być albo lewakiem albo prawakiem
  każdy sobie szanuje kogo chce i za co chce

 10. heh, ogolnie jest jakis troll @aaa i jest _@Maciej_ -> jak zawsze, dobrze, ze jest @Maciej, bo bysm sie wszyscy za bardzo klepali po plecach i nie byloby emocji 😛
  Ale wracajac do sedna: mysle, ze Polacy jednak sa mega rozsadni, co widac po tutejszych wypowiedziach. Po tych wpisach doszedlem, do wniosku, ze jednak mi (i wiekszosci tutejszych osob) nie mozna zarzucic zadnego rasismu, jestesmy po prostu mega pragmatyczni i racjonalni. Czy to muslim, czy to murzyn, whatever, jesli nie narzuca nam czegos, to jest ok, jak probuje nas ustawiac, to jest wrogiem. Proste i skuteczne. Czy ktos z nas ma jakies waty to Izu albo do Bawer Aondo-Akaa? oczywiscie, ze nie, jesli podzielaja te same wartosci co my, nie mamy do nich zadnych watow, to samo z teraz z Khabibem.

  KonczaC: zdecydowana wiekszosc porownala postawy Conor’a i Khabiba, odrzucila pochodzenie, religie itd. i postawila racjonalna diagnoze. Konkluzja @cyranisiusza byla najbardziej trafna:
  „spoko bo ma honor i zasady, oczywiste jest że islamista je ma i bliżej nam do nich niż do zdegenerowanego, plastikowego człowieka zachodu modlącego się do banknotów”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *