Oświadczenie Khabiba Nurmagomedova i Dana White’a dotyczące anulowania walki i dalszych planów

Khabib Nurmagomedov Instagram

Miniony weekend nie był najlepszy dla Khabiba Nurmagomedova, fanów oczekujących na dobrą walkę oraz samej organizacji UFC.

Rosjaninowi nie udało się stoczyć najważniejszej walki w jego dotychczasowej karierze jaką miał być pojedynek o tymczasowy tytuł wagi lekkiej z Tonym Fergusonem. Walkę odwołano z powodu problemów ze zdrowiem Khabiba przed ważeniem przed galą przez które „The Eagle” został przewieziony do szpitala. Według raportu Tass.ru wynika, że Khabib został przewieziony do szpitala ze względu na mocny ból wątroby, a do zbicia wagi do odpowiedniego limitu brakowało mu 5,5 funta.

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że Nurmagomedov niedługo przed ważeniem zjadł deser tiramisu i chociaż ciastko nie powinno być tutaj brane za głównego winowajcę odwołania walki, to Nurmagomedov znając swoje problemy ze zbijaniem wagi powinien przykładać większą uwagę do tego, co je zwłaszcza przed nadchodzącą walką.

Poniżej pierwszy komentarz Khabiba Nurmagomedova od czasu odwołania pojedynku.

— Kimkolwiek jesteś, cokolwiek robisz, to dostaniesz to, co zaplanował dla ciebie Bóg. Chwała Bogu za to, czym obdarował mnie przez 28 lat, otrzymałem więcej niż prosiłem. Wiem, że wiele osób czekało na tę walkę i zawiodłem ich.

— Chciałbym przeprosić wszystkich swoich fanów, UFC i swojego przeciwnika Tony’ego.

— Z moim zdrowiem wszystko jest już w porządku, dzięki Bogu. Ten trudny test sprawi, że będę silniejszy. Dziękuję wszystkim za wsparcie.

Чтобы ты не делал или кем бы ты не был, ты получишь то, что Всевышний предписал тебе. Альхамдулиллах за все что мне Всевышний дал за эти 28 лет, я даже получил то, что и не просил Его. Я знаю много людей ждали этот бой и я всех подвёл. На счёт сорванного боя хочу извинится перед моими болельщиками, UFC и перед моим соперником. С моим здоровьем все хорошо Альхамдулиллах, бывало и хуже, но каждый раз эти испытания меня делали только сильнее. Спасибо Всем за поддержку. Whoever you are or whatever you do, you’ll get only what God prescribed for you. AlhamduliLlah for everything God gifted me for my 28 years, I got much more than I asked. I know that many people was waiting for this fight and I fail them. Want to bring my apologies for all my fans, UFC and my opponent Tony. My health is fine now, thanks God. These tough testing only makes me stronger. Thank everyone for the support. #Alhamdulillah

Post udostępniony przez Khabib Nurmagomedov (@khabib_nurmagomedov)

W związku z zaistniałą sytuacją wielu zastanawia się jakie działania podejmie UFC wobec Nurmagomedova i dlatego Dana White przedstawił swoją ocenę sytuacji.

— On był załamany. Było tak źle, że nie widziałem wcześniej nikogo kto tak zareagował kiedy jego walka została odwołana. Damy mu więc trochę czasu. Szczerze mówiąc, to Khabib walczył w listopadzie w Nowym Jorku i teraz miał znów zawalczyć. Były to więc dwa razy kiedy w niewielkim odstępie czasu zmagał się ze zbijaniem wagi. Nie wiem, czy on może schodzić do tej wagi, czy potrzebuje lepszego planu i dietetyka. Miał do zbicia sześć funtów i był przy tym w naprawdę fatalnym stanie. On musi mieć trochę czasu, aby odzyskać to co stracił na wadze, a potem nie wiem co zrobimy.

One thought on “Oświadczenie Khabiba Nurmagomedova i Dana White’a dotyczące anulowania walki i dalszych planów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *