Oświadczenie Joanny Jędrzejczyk w kwestii odwołanej walki z Valentiną Shevchenko

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Dwa dni temu gruchnęła informacja o odwołaniu walki między Valentiną Shevchenko i Joanną Jędrzejczyk na gali UFC 231 i zestawienie Shevchenko z Sijarą Eubanks jako walkę wieczoru gali UFC 230.

Walka Valentiny Shevchenko z Sijarą Eubanks będzie oczywiście pojedynkiem o zwakowany pas wagi muszej, który został odebrany Nicco Montano. Mimo wszystko odwołanie pojedynku Shevchenko z Jędrzejczyk było bardzo zaskakujące i ta zmiana pozostawia polską zawodniczkę bez walki.

Wiadomość ta była kompletnym zaskoczeniem dla byłej mistrzyni wagi słomkowej Joanny Jędrzejczyk, który twierdzi, że dowiedziała się o tej zmianie od dziennikarzy. Polka wydała oświadczenie na swoim Instagramie odnosząc się do tych zmian.

„Ja uciekająca przed walką? Nigdy! Wczoraj zostałam poinformowana o odwołaniu mojej walki. Niestety o tej całej sytuacji dowiedziałam się od dziennikarzy, co mnie bardzo zaskoczyło. Czuję złość i smutek. Zlekceważono kontrakt, który już podpisałam na walkę mającą się odbyć 8 grudnia. Naciskano, abym przyjęła nowy termin walki na listopad, jednocześnie tym samym nie dając mi możliwości przygotowania się podczas campu. Valentina jest bardzo wymagającą przeciwniczką, a moim celem było (i nadal jest) przygotowanie się do tej walki jak najlepiej potrafię oraz finalne zdobycie tytułu mistrzowskiego UFC w wadze muszej. Każdą walkę i przeciwniczkę traktuję bardzo poważnie oraz z respektem. Mogłam podjąć wyzwanie i zawalczyć w NY, gdyby chodziło mi jedynie o pieniądze. Z szacunku dla przeciwniczki i samej siebie odrzuciłam propozycję UFC o zmianę terminu walki, ponieważ moim celem jest wyjście do walki w najwyższej formie i aby to osiągnąć, muszę wykonać swoją pracę od początku do końca.

Przez 15 lat kariery kierowałam się wyłącznie rozwojem, sportową rywalizacją na najwyższym światowym poziomie oraz realizacją marzeń. Oczywiście sztuki walki są moją pracą, ale też przede wszystkim pasją, hobby i są w mojej krwi i życiu.

Jako profesjonalistka i osoba ambitnie podchodząca do swoich życiowych i zawodowych obowiązków, czuję się rozżalona zerwaniem kontraktu. Jest to spotęgowane faktem, że zrezygnowałam ze wszystkich swoich obowiązków zaplanowanych na długo przed ogłoszeniem walki, a które wypadałyby podczas campu. W momencie gdy podpisuję kontrakt, nie ma nic ważniejszego niż przygotowania do walki.

HONOR, AMBICJE, REALIZACJA CELÓW oraz CIĘŻKA PRACA!

PS. W każdej życiowej i zawodowej sytuacji staram się stawiać również w sytuacji osoby lub podmiotu z drugiej strony. Tym samym rozumiem decyzję UFC, która musiała być podjęta przez włodarzy w szybkim tempie dla ratowania eventu w NYC. Nic nie dzieje się bez powodu, a prędzej czy później zostanę mistrzynią dwóch kategorii wagowych.”

One thought on “Oświadczenie Joanny Jędrzejczyk w kwestii odwołanej walki z Valentiną Shevchenko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *