Oświadczenie federacji Ladies Fight Night ws. wykluczenia Róży Gumiennej z karty walk podczas LFN „The FeMMAgeddon”

Róża Gumienna Facebook / Akademia Mistrzostwa Sportowego
Róża Gumienna Facebook / Akademia Mistrzostwa Sportowego

W rozwinięciu prezentujemy oświadczenie federacji Ladies Fight Night dotyczące usunięcia Róży Gumiennej z karty walk nadchodzącej gali LFN „The FeMMAgeddon” zaplanowanej na 10 września.

Przez ostatnie 6 tygodni obserwowaliśmy przygotowania Róży Gumiennej do trzeciej gali Ladies Fight Night „The FeMMAgeddon”, która 10 września odbędzie się w Warszawie. Wspieraliśmy zawodniczkę w jej karierze sportowej od wielu miesięcy. Róża walczyła na pierwszej gali LFN a z udziału w drugiej wykluczyła ją kontuzja. Mając na uwadze rozwój i karierę sportową zawodniczki, sfinansowaliśmy jej wtedy operację i rehabilitację, co umożliwiło Róży szybki powrót do zdrowia i sprawności fizycznej oraz udział w Fight Exclusive Night 13.

Planując kartę walk na LFN3, tak jak przy okazji poprzednich gal, bazowaliśmy na informacjach od zawodniczki. Dopiero w środę, 31 sierpnia, otrzymaliśmy oficjalne pismo, w którym organizatorzy FEN cofnęli zgodę na udział fighterki w zaplanowanej walce.

Misją naszej federacji jest promocja kobiecego MMA i umożliwianie rozwoju sportowego utalentowanym zawodniczkom, dlatego decyzję FEN uważamy za szkodliwą a fakt poinformowania nas o tym na 10 dni przed galą za nieelegancki  i niesportowy, również wobec  fanów, którzy zostali wcześniej poinformowani o walce.

Organizatorzy Ladies Fight Night

Informacja prasowa

2 thoughts on “Oświadczenie federacji Ladies Fight Night ws. wykluczenia Róży Gumiennej z karty walk podczas LFN „The FeMMAgeddon”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *