Oświadczenie Dana White’a dotyczące konfliktu w mediach społecznościowych między Khabibem Nurmagomedovem a Conorem McGregorem

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Ostatnie wpisy Conora McGregora i Khabiba Nurmagomedova w mediach społecznościowych przerodziły się w prawdziwy konflikt, który zaczął wymykać się spod kontroli obydwu zawodników. Wywołało to reakcję fanów MMA, którzy stwierdzili, że sprawy poszły za daleko i zaczęli się zastanawiać, czy UFC nie powinno interweniować.

Po tym, jak Nurmagomedov skomentował decyzję McGregora o przejściu na emeryturę porównując go do „żony, która mówi, że odchodzi, a potem wraca”, McGregor zamieścił zdjęcie żony Khabiba ubranej w burkę nazywając ją ręcznikiem oraz uderzył w klubowych kolegów Dagestańczyka w tym Rusłana Magomedova, który został dożywotnio zawieszony przez USADA. McGregor jeszcze bardziej prowokował Nurmagomedova obrażając jego i jego żonę stwierdzając, że pod burką znajduje się koza. Nurmagomedov w odwecie nazwał McGregora gwałcicielem w nawiązaniu do ostatnich doniesień o tym, że Irlandczyk jest podejrzany o dokonanie gwałtu.

Po tej wojnie w mediach społecznościowych, wielu członków mediów wezwało UFC do interwencji w tej sprawie, aby powstrzymać dalszą eskalację konfliktu i trash talk’u, który wymknął się spod kontroli.

W środę po południu prezydent UFC, Dana White, wydał oświadczenie przedstawiając je Kevinowi Iole z Yahoo Sports:

„Jestem świadomy niedawnej wymiany zdań w mediach społecznościowych między Khabibem Nurmagomedovem a Conorem McGregorem. Obecna sytuacja osiągnęła poziom, który jest nie do przyjęcia. W związku z tym podejmujemy niezbędne kroki, aby dotrzeć do obozów obydwu zawodników, a sytuacja ta jest rozwiązywana przez wszystkie strony wewnętrznie.”

White nie zdradził szczegółów dotyczących tego, jakie konkretne działania zostaną podjęte w tej sprawie i kiedy to nastąpi.

Pomijając wymianę tych ostrych komentarzy w mediach społecznościowych, widać jak bardzo ci dwaj zawodnicy się nienawidzą. Ten konflikt oraz słowa Dana White’a o próbie rozwiązania go, zostały przez niektóre osoby odebrane jako czysty marketing pod promocję pojedynku rewanżowego między mistrzem wagi lekkiej Khabibem Nurmagomedovem a byłym mistrzem wagi piórkowej i lekkiej Conorem McGregorem.

One thought on “Oświadczenie Dana White’a dotyczące konfliktu w mediach społecznościowych między Khabibem Nurmagomedovem a Conorem McGregorem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *