Oskar Piechota wróci do Oktagonu na gali UFC 245

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images // Dana White Contender Series

Oskar Piechota (11-2-1 MMA, 2-2 UFC) dostanie szansę zrehabilitowania się za dwie porażki z rzędu w pojedynku z niepokonanym Punahele Soriano (6-0 MMA, 0-0 UFC) na gali UFC 245 w Las Vegas.

Informację o tym pojedynku podał Marcel Dorff:

Dla Oskara Piechoty będzie to bardzo ważna walka, ponieważ od jej wyniku może zależeć, czy Polak pozostanie w UFC. Dwie ostatnie walki niestety zakończyły się porażkami Piechoty przed czasem. Najpierw przegrał przez duszenie zza pleców w drugiej rundzie z Geraldem Meerschaertem, a potem musiał odklepać trójkąt rękoma w drugiej rundzie w wykonaniu Rodolfo Vieiry.

Imadło wygrał swoje dwie pierwsze walki w UFC w których pokonał przez decyzję Jonathana Wilsona i przez TKO w pierwszej rundzie Tima Williiamsa.

Rywalem Polaka Amerykanin Punahele Soriano, który dopiero zadebiutuje w Oktagonie UFC. Story Time wywalczył kontrakt w UFC pokonując Jamie Picketta przez decyzję w Dana White Contender Series w czerwcu tego roku. Wcześniej Soriano stoczył pięć zwycięskich walk dla pięciu różnych organizacji w tym PFL, Titan FC i LFA. Wszystkie te walki kończył przed czasem po ciosach i poddaniach.

Gala UFC 245 odbędzie się 14 grudnia w T-Mobile Arena w Las Vegas, a jej głównymi walkami będą trzy pojedynki o tytuły mistrzowskie.

Aktualna karta walk UFC 245:

Walka o tytuł wagi półśredniej
170 lbs.: Kamaru Usman (c) vs. Colby Covington

Walka o tytuł wagi piórkowej
145 lbs.: Max Holloway (c) vs. Alexander Volkanovski

Walka o tytuł wagi koguciej
135 lbs.: Amanda Nunes (c) vs. Germaine de Randamie

170 lbs.: Santiago Ponzinibbio vs. Robbie Lawler
125 lbs.: Sergio Pettis vs. Kai Kara-France
125 lbs.: Jessica Eye vs. Viviane Araujo
170 lbs.: Matt Brown vs. Ben Saunders
185 lbs.: Oskar Piechota vs. Punahele Soriano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *