Oskar Piechota vs Jonas Billstein na PLMMA Finał

Doświadczony niemiecki zawodnik, Jonas Billstein (13-3) będzie przeciwnikiem reprezentanta Piranha Gdynia, Oskara Piechoty (5-0-1) podczas finałowej gali Profesjonalnej Ligi MMA, która będzie miała miejsce 27-ego grudnia w Częstochowie. Stawką pojedynku ma być zwakowany przez Bartosza Fabińskiego, pas mistrza PLMMA w wadze średniej.

Billstein jest o rok młodszy od Piechoty, ale ma już ponad dwa razy większe doświadczenie w zawodowym MMA. Karierę rozpoczął od zwycięstwa w kolejnych 9-ciu walkach, z czego w ostatniej z tej serii pokonał weterana MMA, obecnie zakontraktowanego przez największą organizację MMA na świecie, UFC, Hansa Stringera. Później dostał się do organizacji Bellatora, ale w pierwszej walce zmierzył się z weteranem KSW i byłym mistrzem organizacji prowadzonej przez Scotta Cookera, Atillą Veghiem. W kolejnej walce dla amerykańskiej organizacji przegrał na własne życzenie, kopiąc leżącego Herbeta Goodmana. W trzech ostatnich walkach pozostaje jednak niepokonany, a jego ofiarami padali: Martin Zawada na GMC 4, Cortez Coleman na Bellator 107 i Nikolai Alexeiev na Mix Fight Gala 15.

Oskar Piechota jest najbardziej utalentowanym zawodnikiem w wadze do 84-ech kg. Podopieczny Zbigniewa Tyszki ostatnio toczył pojedynki z zawodnikami spoza Polski. Najpierw pojechał do Szwecji, gdzie na gali IRFA 6 pokonał Sadibou Sy. Później na gali Pro MMA Challenge: Po Prostu Walcz pokonał Matia Schiavolina. Obydwu kończył przed czasem.

One thought on “Oskar Piechota vs Jonas Billstein na PLMMA Finał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.