Organizacja UFC zwolniła trzynaścioro zawodników w tym Mairbeka Taisumova

Per Haljestam-USA TODAY Sports

Lista zawodników UFC została ponownie uszczuplona. Według raportu Toma Feely, trzynaścioro zawodników zostało usuniętych ze strony UFC. To zazwyczaj oznacza zwolnienie z organizacji lub w niektórych przypadkach, wygaśnięcie kontraktu.

Dwa największe nazwiska na tej liście to była mistrzyni Invicta FC i była pretendentka do tytułu UFC w wadze piórkowej Tonya Evinger oraz utalentowany zawodnik wagi lekkiej Mairbek Taisumov.

Pozostali zawodnicy to: Dong Hyun Ma, Chance Rencountre, Matthew Lopez, Cyril Asker, Khalid Murtazaliev, Talita Bernardo, Jodie Esquibel, Kyle Prepolec, Marcos Mariano, Isabela de Padua i Zhenhong Lu.

Większość z tych zawodników i zawodniczek ma za sobą przegrane pojedynki, słabe bilanse walk w UFC, lub są na długich zawieszeniach USADA jak Murtazaliev i Padua.

Na liście jest 38-letna Tonya Evinger (19-8, 1 NC MMA, 0-3 UFC), która w 2017 roku walczyła o wolny tytuł wagi piórkowej, przegrywając z Cris Cyborg w trzeciej rundzie przez TKO. W dwóch kolejnych walkach przegrała przez TKO w pierwszej rundzie z Aspen Ladd i przez decyzję z Liną Lansberg.

Są jednak na tej liście dwa nazwiska, które są całkiem sporym zaskoczeniem.

Mowa o Mairbeku Taisumovie (27-6 MMA, 7-2 UFC), co zdaje się być największym zaskoczeniem. Ten utalentowany Rosjanin stoczył w UFC dziewięć walk wygrywając siedem. W swojej ostatniej walce, która zakończyła imponującą serię sześciu zwycięstw od 2014 roku, przegrał przez decyzję z Carlosem Diego Ferreirą. Największym problemem Taisumova przez te wszystkie lata jego kariery w UFC była niemożność uzyskania wizy amerykańskiej. Wszystkie jego walki w UFC odbywały się na arenie międzynarodowej, co również ograniczyło jego szanse na stawienie czoła topowym przeciwnikom.

Pewną niespodzianką jest również zwolnienie Chance’a Rencountre (14-2 MMA, 2-2 UFC). Ostatnią walkę z Lyman’em Good’em przegrał przez TKO w trzeciej rundzie. Przegrał również swój debiut w UFC przez decyzję w walce z Belalem Muhammadem. Między tymi porażkami pokonał przez poddanie w pierwszej rundzie Kyle’a Stewarta i Ismaila Naurdieva przez decyzję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *