Organizacja Shooto Brazil wprowadza nowe kategorie wagowe

adcombat.com

Poznaliśmy nowe kategorie wagowe, które od teraz będą w organizacji Shooto Brazil.

Organizacja Shooto Brazil, postanowiła zaadoptować do swojej federacji nowe kategorie wagowe. Podczas gali Shooto Brazil 78, która odbędzie się 26 listopada w Rio de Janeiro, poznamy pierwszego mistrza kategorii superlekkiej (165 funtów). W walce zmierzą się Felipe Douglas (13-3) oraz Carlos Silva (10-1).

Poniżej wypowiedź prezesa Shooto Brazil, Andre Pederneirasa.

Widzę wyłącznie same korzyści z wprowadzenia nowych kategorii wagowych. Oprócz troski o zdrowie zawodników oraz redukcji cięcia wagi, dajemy również większe szanse na wyłanianie nowych mistrzów.

Nie mamy teraz zawodników, którzy nie będą mieścić się w wymaganych przedziałach wagowych. Skończymy wreszcie z walkami w umownym limicie (catchweight). Im więcej kategorii wagowych tym lepiej. Na pewno przyniesie to dużo korzyści dla wszystkich.

Trzy pozostałe kategorie wagowe, które zostały przyjęte w organizacji Shooto Brazil to: waga superpółśrednia (175 funtów), waga superśrednia (195 funtów) oraz waga lekkociężka (225 funtów). Na razie nie zaplanowano żadnego pojedynku, w tych 3 nowych kategoriach wagowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *