Organizacja ONE Championship tworzy ligę kickboxingu

Największa azjatycka organizacja MMA ONE Championship stworzyła ligę kickboxingu i podpisała kontrakty z kilkoma zawodnikami Muay Thai i kickboxingu wśród których są znane nazwiska.

Kontrakty z ONE Championship na pojedynki w kickboxingu podpisała siódemka zawodników, a są nimi: Yodsaenklai Fairtex, Petchboonchu FA Group, Nong-O Gaiyanghadao, Sam-A Gaiyanghadao, Saketdao Petpayathai, Giorgio Petrosyan i Fabio Pinca.

Pierwsza walka w kickboxingu odbędzie się na gali ONE: Heroes of Honor zaplanowanej na 20 kwietnia w Manili. Walka Giorgio Petrosyana z Jo Nattawutem odbedzie się zgodnie z zasadami kickboxingu w ringu. W organizacji odbył się już jeden pojedynek Muay Thai w klatce na Filipinach w którym Sam-A pokonał w zeszłym miesiącu Josepha Lasiriego.

Według prezesa i dyrektora generalnego ONE, Chatri Sityodtonga, będą organizowane pojedynki na zasadach zarówno Muay Thai jak i kickboxingu.

„Fani będą raczeni najbardziej ekscytującymi pojedynkami w kickboxingu, w których najlepsi zmierzą się z najlepszymi zarówno w naszym ringu jak i klatce. Niektóre walki będą podlegać standardowym międzynarodowym zasadom kickboxingu w ringu, a inne pojedynki będą podlegały modyfikowanym hybrydowym regułom w klatce. To jest zmiana w świecie sztuk walki i jestem podekscytowany tym, że w kwietniu z tym wystartujemy.”

Jeden z przedstawionych zawodników Yodsaenklai Fairtex (198-71-4) niedawno powrócił z emerytury i wygrał walkę w Chinach pokonując przez decyzję Enriko Kehla. 32-latek jest jednym z największych nazwisk w historii Muay Thai, posiadając niezwykle ciekawą i bogatą karierą, rywalizując na arenie międzynarodowej w ramach zasad kickboxingu.

Innym bardzo dobrze znanym zawodnikiem jest Giorgio Petrosyan (100-2-2), który przez wielu jest uznawany za najlepszego kickboxera na świecie mający w swoim dorobku tytuły mistrza K-1 i GLORY. Jego pierwsza walka w ONE Championship będzie przeciwko mistrzowi Lion Fight Jo Nattawutowi w kategorii 155 funtów.

W przyszłości może dojść do niesamowicie interesującej i emocjonującej walki między Yodsaenklaiem Fairtexem a Giorgio Petrosyanem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.