Organizacja GLORY zwolniła Arkadiusza Wrzoska i usunęła go z rankingu

Polski kickboxer Arkadiusz Wrzosek nie będzie walczył w organizacji GLORY. Organizacja rozwiązała kontrakt z Polakiem.

Ponadto GLORY usunęła Wrzoska z rankingu i zmieniła wynik jego ostatniej walki z Badrem Hari. Na stronie GLORY można zobaczyć zmieniony wynik walki na remis i status Wrzoska jako zawodnika nieaktywnego.

Wrzosek zajmował trzecie miejsce w rankingu GLORY. W zeszłym roku wygrał z Harim, a w sobotę, gdy z powodu zamieszek przerwano galę, miał przewagę punktową.

GLORY obarcza Wrzoska odpowiedzialnością za zamieszki między pseudokibicami, które wybuchły w ubiegłą sobotę w trakcie walki z Badrem Hari na gali GLORY 80.

Szef GLORY Scott Rudmann powiedział w zeszłym tygodniu, że nie ma miejsca dla chuliganów na galach kickboxingu organizowanych przez jego organizację. „Najgorsze zachowanie poza ringiem pochodziło od ciebie” – napisał Rudmann pod wiadomością od Wrzoska na Instagramie.

Hari również skrytykował swojego polskiego przeciwnika: „Żałuję, że mój przeciwnik nie zdawał sobie sprawy, jak niebezpieczna jest postawa jego kibiców” – powiedział pochodzący z Maroka zawodnik.

Poniżej komentarz Wrzoska dla serwisu Sport.pl dotyczący decyzji GLORY:

– Jestem w szoku. 15 minut temu zadzwonił do mnie znajomy dziennikarz i mi o tym powiedział. Wcześniej nie otrzymałem żadnego kontaktu ze strony federacji. Żadnego! Właściwie nie wiem, co powiedzieć. Taki werdykt nie ma nic wspólnego ze sportem. Byłem wyraźnie lepszy. Nawet jeśli ktoś na siłę zaliczyłby pierwszą rundę Hariemu, to by ją mógł wygrać tylko 10:9, a ja, dzięki posłaniu go na deski, wygrałem drugą rundę 10:8. To prosta matematyka. Remis był po prostu niemożliwy – mówi Sport.pl wyraźnie rozczarowany Polak.

– Rozmawiałem z moim menedżerem z Holandii i planujemy się odwołać od tej decyzji. Jak tam można było dać remis?! Przecież cały świat to oglądał. Wszyscy widzieli, kto był lepszy w ringu. Takie wałki to można robić na gali w jakiejś salce treningowej pod Wołominem, gdzie organizatorzy nie chcą dać przegrać lokalnemu bohaterowi, ale nie w Glory. Nie na oczach całego sportowego świata – podsumował Wrzosek.

Arek Wrzosek stoczył w GLORY cztery walki. Po porażce przez decyzję w debiucie na GLORY 62 z Benjaminem Adegbuyi, Wrzosek pokonał Demoreo Dennisa przez TKO i Badra Hari’ego przez KO na galach GLORY 71 i GLORY 78.

GLORY ogłosiło w piątek, że widzowie na stadionie i telewidzowie otrzymają rekompensaty. Otrzymają oni darmowy bilet cyfrowy na niezapowiedziane jeszcze wydarzenie, w którym, jak twierdzi organizacja, wystąpią „zawodnicy z najwyższej półki”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *