Organizacja GLORY powraca z mocną kartą GLORY 76

Organizacja GLORY powraca po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa wraz z galą GLORY 76, która odbędzie się 7 listopada w Rotterdamie i która została obsadzona znakomitymi pojedynkami.

Karta walk GLORY 76 jest dobrze obsadzona nazwiskami zawodników, którzy gwarantują dobrą akcję. Badr Hari zawalczy z zawodnikiem numer 2. w wadze ciężkiej Benjaminem Adegbuyi. Na gali zobaczymy również długo oczekiwany pojedynek unifikacyjny o tytuł wagi półśredniej między mistrzem Cédricem Doumbé i tymczasowym mistrzem Murthelem Groenhartem. Będzie to już trzecia walka między tymi dwoma zawodnikami, a bilans ich walk to 1-1. Oprócz tego, GLORY dodało do karty walk czteroosobowy turniej wagi ciężkiej, którego zwycięzca zawalczy z czołowym zawodnikiem z 4. miejsca w rankingu podczas kolejnej gali GLORY.

Kibice GLORY będą mogli oglądać wydarzenie na żywo wyłącznie za pośrednictwem systemu pay-per-view.

W pełni wyleczony z kontuzji więzadła kostki, Badr Hari (106-14, 92 KO, Maroko) jest gotowy do powrotu na ring i powrotu na tytułowy szlak.

„Teraz nadszedł czas, abym przywrócił dywizję wagi ciężkiej do twardej rzeczywistości mojej ery…”

– oświadczył Hari w dniu ogłoszenia pojedynku. W przeciwnym narożniku, Benjamin Adegbuyi (34-6, 19 KO, Rumunia) czekał na tę walkę od dawna. Zawodnik numer 2. w wadze ciężkiej trenował z mistrzem wagi ciężkiej GLORY, Rico Verhoevenem, aby przygotować się do najtrudniejszego wyzwania w swojej karierze.

W walce co-main event, stawką będzie tytuł niekwestionowanego mistrza wagi półśredniej, gdy obecny mistrz Cédric Doumbé (73-6-1, 43 KO, Francja) i tymczasowy mistrz Murthel Groenhart (68-24-3, 39 KO, Holandia) w końcu spotkają się w jednym z najbardziej oczekiwanych pojedynków w trylogii. W GLORY na przestrzeni lat miały miejsce intensywne rywalizacje, ale żadna nie przypominała rywalizacji pomiędzy Doumbé i Groenhartem. Obydwaj zawodnicy od miesięcy walczą ze sobą w mediach społecznościowych i wywiadach.

„Naprawdę go nie lubię, wygląda jak tchórz.”

– powiedział Groenhart podczas wywiadu. Na co Doumbé odpowiedział:

„Znokautuję go, a on zrozumie, kto jest najlepszy. I on to przyzna… jeśli będzie jeszcze żył”.

4-osobowy turniej wagi ciężkiej

Dopełnieniem karty walk GLORY 76 jest ekscytujący 4-osobowy turniej wagi ciężkiej z udziałem najlepszych zawodników w dywizji. W pierwszym półfinale, sklasyfikowany na #5 miejscu Antonio Plazibat (18-3, 11 KO, Chorwacja) zmierzy się z numerem #9 Nordine Mahieddine (25-9, 12 KO, Francja), który chce zapewnić sobie trzecie z rzędu zwycięstwo w GLORY. W drugim półfinale zajmujący #6 miejsce Arkadiusz Wrzosek (12-5, 7 KO, Polska) miał skrzyżować rękawice z byłym mistrzem wagi ciężkiej Enfusion, debiutującym w GLORY Levi Rigtersem (10-0, 3 KO, Holandia). Jednak organizacja podała, że Wrzoska zastąpi sklasyfikowany na #7 miejscu Jahfarr Wilnis (32-13-1, 8 KO, Holandia), który w półfinale zmierzy się z Rigtersem. Ostatnia walka Wilnisa miała miejsce na GLORY Collision 2, gdzie przegrał przez niejednogłośną decyzję z Antonio Plazibatem, który również zawalczy na tej gali.

Pojedynki karty wstępnej

W karcie wstępnej, holenderski zawodnik wagi lekkiej Jos van Belzen (8-0, 3 KO, Holandia) chce zapewnić sobie trzecie z rzędu zwycięstwo w GLORY, w starciu z nowo zakontraktowanym Damianem Johansenem (8-3, 4 KO, Holandia), który trenował na obozie byłego mistrza Remy’ego Bonjasky’ego.

GLORY 76: Rotterdam

Data: 7.11.2020
Miejsce: gala PPV, Rotterdam – Holandia

Karta główna

Walka wieczoru
+95 kg: Badr Hari vs. Benjamin Adegbuyi

Finał turnieju wagi ciężkiej
+95 kg: Zwycięzca półfinału A vs. Zwycięzca półfinału B

Walka o tytuł wagi półśredniej
-77 kg: Cédric Doumbé (c) vs. Murthel Groenhart (ic)

Półfinał turnieju wagi ciężkiej B
+95 kg: Antonio Plazibat vs. Nordine Mahieddine

Półfinał turnieju wagi ciężkiej A
+95 kg: Jahfarr Wilnis vs. Levi Rigters

Karta wstępna
-77 kg: Jos van Belzen vs. Damian Johansen

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *