ONE FC nawiązało współpracę z GLORY i ESPN

Victor Cui, szef prężnie rozwijającej się azjatyckiej organizacji ONE FC ogłosił, że kolejna gala odbędzie się 2 lutego 2013 roku.

Gala zostanie zorganizowana w Putra Indoor Stadium w Kuala Lumpur w Malezji. Arena może pomieścić około 15 000 fanów MMA.

Cui powiedział także, że karta walk jest już ustalona ale w chwili obecnej nie może jeszcze przedstawić zestawionych pojedynków. Zdradził jednak informację, że na gali rozpocznie się turniej Grand Prix wagi muszej składający się z ośmiu zawodników. Turniej ten wyłoni także pierwszego mistrza tej dywizji.

Z innych ciekawostek należy wspomnieć o tym, że ONE FC oraz największa organizacja kickboxingu Glory Sports International zawarły umowę partnerską. W umowie zawarta jest informacja o tym, że zawodnicy zarówno z ONE FC jak i Glory będą mogli walczyć także w innych organizacjach MMA m.in.: japońskie DREAM, tajlandzkie DARE, filipińskie URCC, koreańskie Road FC oraz australijskie CFC.

Promocja zawarta w umowie ma obejmować wszystkie powyższe organizacje znajdujące się w regionie, a ponadto nawiązana została wieloletnia współpraca z telewizją ESPN Star Sport, która sprawi, że transmisje z gal dotrą do ponad 500 milionów ludzi w 28 krajach.

Według Cui, planowane jest zorganizowanie 12-14 gal w 2013 roku i zwiększenie tej liczby do 18-20 gal w 2014 roku.

Efekty tej współpracy będą natychmiastowe ponieważ zawodnicy ONE FC Shinya Aoki, Jens Pulver i Phil Baroni będą mogli walczyć na noworocznej gali DREAM współorganizowanej przez GLORY. Również były mistrz wagi piórkowej i koguciej DREAM oraz obecny zawodnik ONE FC Bibiano Fernandes ma także walczyć na gali DREAM, na której pojawią się takie gwiazdy jak Semmy Schilt, Remy Bonjasky, Sergei Kharitonov i Daniel Ghita.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.