ONE FC: Michał Pasternak poznał rywala

Fot. Tomasz Pierzycki - Fotokorpus.pl

Niepokonany zawodnik znany z gal PLMMA, Michał Pasternak (10-0) poznał rywala na swoją pierwszą walkę w organizacji One FC. 19-ego grudnia w Pekinie podczas gali ONE FC 24 trenujący w Kielcach zawodnik zmierzy się z doświadczonym Portugalczykiem, Rafaelem Silvą (39-14).

36-letni Portugalczyk jest prawdziwym weteranem MMA, który stoczył ponad 5 razy więcej walk niż weteran PLMMA. Aż 21 z 39 zwycięskich pojedynków Silva rozstrzygał na swoją korzyść poddając przeciwników. Co ciekawe w jego karierze pojawił się już polski epizod. W 2005-tym roku na gali EVT 5 przegrał z legendą polskiego MMA, Grzegorzem Jakubowskim przez jednogłośną decyzję sędziów. Walka z Pasternakiem będzie dla niego drugim pojedynkiem pod banderą ONE FC, bowiem na ONE FC 11 w październiku zeszłego roku przegrał z Japończykiem, Tatsuyą Mizuno i była to jego ostatnia walka w profesjonalnym MMA.

Michał Pasternak jest dobrze znany kibicom, którzy śledzą gale Profesjonalnej Ligi MMA. Osiem z dziesięciu walk zawodnik z Kielc stoczył w organizacji Mirosława Oknińskiego. Wśród rywali, których można wymienić jako naprawdę wartościowe nazwiska w rekordzie, Pasternak posiada skalpy z walk z Wojciechem Orłowskim i Hracho Darpinyanem. Z weteranem KSW Pasternak zawalczył na finałowej gali PLMMA 10 w 2012-tym roku stopując rywala w pierwszej rundzie, a w ostatniej walce z Darpinyanem na PLMMA 35 wygrał przez decyzję sędziów. Ponadto Pasternak wygrywał ze znanymi zawodnikami PLMMA, Arkadiuszem Jędraczką i Januszem Dylewskim.

One thought on “ONE FC: Michał Pasternak poznał rywala

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.