ONE Championship: Inside the Matrix III na żywo tylko w Fightklubie!

W najbliższy piątek 13 listopada w Singapurze odbędzie się trzecia odsłona serii Inside the Matrix. Tym razem w pojedynku wieczoru zmierzą się zawodnicy wagi koguciej, Kevin „The Silencer” Belingon i John „Hands Of Stone” Lineker. Cała gala w Fightklubie!

Singapore Indoor Stadium w piątkowe popołudnie znów stanie się areną, na którą zwrócone będą oczy całego świata sportów walki. W „Mieście Lwa” odbędzie się pięć znakomitych pojedynków, a w walce wieczoru rękawice skrzyżuje dwóch artystów nokautu w wadze koguciej – były mistrz świata organizacji ONE, a obecnie pretendent do tytułu nr 1, Kevin Belingon oraz piąty zawodnik rankingu, John Lineker. Pierwszy z nich fanom organizacji ONE znany jest przede wszystkim z pasjonujących pojedynków z Brazylijczykiem, Bibiano Fernandesem, z którym mierzył się w oktagonie już czterokrotnie. Ich pierwsze starcie miało miejsce w 2016 roku podczas ONE FC 37: Dynasty of Champion 5 i zakończyło się przegraną Filipińczyka. W listopadzie 2018 roku zrewanżował się on swojemu rywalowi, ale w dwóch kolejnych walkach znów musiał uznać jego wyższość. W piątek „The Silencer” stanie do walki z kolejnym Brazylijczykiem. 

Walczący o 21. wygraną na zawodowym oktagonie Belingon spróbuje wrócić na szczyt i odzyskać pas. Już pierwsza przeszkoda na tej drodze będzie jednak niezwykle trudna, rywalem Filipińczyka będzie bowiem John Lineker, bardzo solidny i doświadczony fighter, mający na swoim koncie 16 pojedynków w UFC, z których aż 12 rozstrzygał na swoją korzyść. Po raz ostatni walczył on w październiku ubiegłego roku w Dżakarcie podczas ONE Championship: Dawn Of Valor. Dla „Hands Of Stone” był to debiut w tej prestiżowej organizacji, debiut zwycięski, zakończył się bowiem wygraną decyzją sędziów z Muinem Gufarovem. 

W innym ciekawie zapowiadającym się pojedynku na gali Inside the Matrix III wracający do oktagonu po dłuższej przerwie były mistrz świata w wadze muszej, członek Belingon Team Lakay, Geje Eustaquio, skrzyżuje rękawice z Song Min Jongiem, reprezentantem Korei Południowej, który w Singapurze walczył będzie o piątą zawodową wygraną z rzędu. Z kolei Eustaquio będzie chciał udowodnić przynależność do ścisłej światowej czołówki, do której powrócił po ostatniej widowiskowej wygranej nad swoim długoletnim rywalem, Tonim „Dynamite” Tauru.

Warto zwrócić uwagę także na trzy pozostałe walki, w których zaprezentują się m.in. mistrz pancrase, Japończyk Hiroyuki Tetsuka, mistrz shooto Hiroba Minowa, dwukrotny mistrz świata ADCC, Yuri Simoes oraz piąty fighter w rankingu wagi słomkowej, Lito Adiwang, którego rywalem będzie Hiroba Minowa. 

Gala ONE Championship: Inside the Matrix III w piątek 13 listopada o godz. 13.30 w Fightklubie!

Karta główna

Walka wieczoru
MMA 61,3 kg: John Lineker vs. Kevin Belingon

Co-main event
MMA catchweight 64 kg: Min Jung Song vs. Geje Eustaqio

MMA 77,2 kg: Murad Ramazanov vs. Hiroyuki Tetsuka
MMA 84 kg: Yuri Simoes vs. Rong Fan
MMA 52,3 kg: Hiroba Minowa vs. Lito Adiwang

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *