Oktagon MMA 25. Polski „King Kong” walczy o pas w królewskiej kategorii!

W sobotę 19 czerwca Kamil Minda (7-1) stoczy w Brnie pojedynek o mistrzowski pas królewskiej kategorii organizacji Oktagon MMA. Rywalem Polaka będzie legitymujący się takim samym bilansem walk Słowak Martin Buday (7-1). Ich starcie to główna atrakcja gali Oktagon MMA 25. Transmisja z polskim komentarzem tylko w PPV na oktagon.tv.

Czesko-słowacka organizacja Oktagon MMA rozwija się w bardzo szybkim tempie – gala Oktagon 25 będzie piątą tegoroczną imprezą. Po raz pierwszy w walce wieczoru wystąpi Polak. Kamil Minda szybko zyskał popularność u naszych południowych sąsiadów. Nokaut w 1. rundzie na Danielu Dittrichu i punktowa wygrana nad Brazylijczykiem Kerissonem Lealem zapewniły „King Kongowi” walkę o pas z 29-letnim Słowakiem Martinem Budayem.

– To najmocniejszy przeciwnik w mojej dotychczasowej karierze, ale zrobię wszystko, żeby zdobyć ten pas. Mój rywal chce wygrać i pójść do UFC, ale pokrzyżuję mu plany i zajmę jego miejsce – zapowiada 36-letni Kamil Minda. – Wydaje mi się, że on będzie chciał mnie zdominować w stójce, ale ja się nie dam. To ja będę stroną atakującą! Będzie chciał uciec przede mną z klatki, ale wtedy ściągniemy go za nogę. Nie ma żadnej ucieczki przed polskim King Kongiem! – kończy podopieczny trenera Mirosława Oknińskiego z Akademii Sportów Walki Wilanów.

Słynny szkoleniowiec nie ma żadnych wątpliwości, że jego zawodnik wróci do Polski z mistrzowskim pasem wagi ciężkiej.

– Nasz cel jest jeden, to zwycięstwo. Pierwsza runda czy piąta, poddanie, nokaut czy na punkty, to bez znaczenia. Buday, idziemy po ciebie! – odgraża się trener Mirosław Okniński. – Jedno jest pewne, to będzie pełna presja od pierwszej rundy. Głowa Budaya tego nie wytrzyma. Kamil będzie w każdym miejscu, z każdej strony. Stójka, zapasy, parter. Buday nigdy nie zmierzył się z taką presją i nie podoła temu psychicznie. Na osłodę po porażce kupimy mu piwo, ale pas jest nasz. Kolejna skóra wraca do Polski. Buday, będziesz leżał, będziesz bity, będziesz płakał! kończy Okniński.

Transmisja gali Oktagon MMA 25: Minda vs Buday z polskim komentarzem tylko w PPV na OKTAGON.TV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *