Okropna kontuzja zawodnika Muay Thai

Jonny Betts Facebook

Pamiętacie ostatnią walkę Evangelisty Santosa z Michaelem Page i latające kolano Page’a, które połamało i wgniotło czaszkę Brazylijczyka? W tym tygodniu pewien zawodnik Muay Thai doznał podobnej kontuzji.

Michael Page vs Evangelista Santos

W poniedziałek na stadionie Patong młody zawodnik Muay Thai przegrał walkę po tym, jak doznał poważnej i okropnie wyglądającej kontuzji. Jego kość czołowa została połamana uderzeniem łokcia, a zdjęcia obiegło cały internet.

Niewiele wiadomo o zawodniku poza tym, że ma na imię Jeremy i pochodzi z Francji. Jego kolega klubowy Jonny Betts z Tiger Muay Thai Phuket umieścił na swoim Facebooku zdjęcie Jeremy’ego z komentarzem:

„Trochę nieprzyjemny uraz spowodowany przez cios łokciem w poniedziałkową noc na stadionie Patong. Wczoraj wieczorem miał operację, życzmy mu szybkiego powrotu do zdrowia!”

Całe szczęście zawodnik nie doznał poważniejszego urazu i uszkodzenia mózgu, ale konieczna była operacja naprawienia popękanej czaszki i umieszczenia tytanowej płytki.

„Stało się to w zawodowej walce Muay Thai na lokalnym stadionie, po tym jak jego tajski przeciwnik zadał bardzo silny cios łokciem, który spowodował kontuzję.

(Jeremy) był w dobym stanie, nie był zamroczony i chciał dalej walczyć, ale sędzia zatrzymał walkę i zawołał lekarza, który spojrzał na kontuzję i od razu przerwał pojedynek.”

Jeremy został zwolniony ze szpitala w środę po południu po operacji wstawienia tytanowej płytki, a sam fakt, że po takim uderzeniu nie miał nawet zawrotów głowy jest czymś niesamowitym.

VIDEO Z POJEDYNKU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.