Ogłoszono zasady walki Floyd Mayweather vs Tenshin Nasukawa na gali RIZIN 14

RIZIN

Zasady pokazowej walki Floyd Mayweather vs. Tenshin Nasukawa na gali RIZIN 14 zostały ogłoszone przez zespół PR Mayweather’s SwansonCommunications.

Walka odbędzie się ściśle według zasad boksu na dystansie trzech trzyminutowych rund, a obaj zawodnicy będą walczyć w rękawicach RIZIN 8-oz.Aby wszystko było jasne, będzie to walka pokazowa bez punktacji sędziowskiej, a wynik pojedynku nie zostanie wliczony do rekordów obydwu zawodników. Pojedynek odbędzie się w wadze 147 funtów. Niemniej jednak, w informacji prasowej zostało stwierdzone, że będzie to „pojedynek w formule full contact”.

„Uwielbiam rywalizować z zawodnikami ze wszystkich dziedzin życia, jak w moich amatorskich czasach” – powiedział Mayweather w oświadczeniu. „Chodzi o rozrywkę. Dziewięć minut rozrywki. To będzie niesamowite.

Jestem w branży rozrywkowej. To jest to, co idę tam robić.Uwielbiam to robić. Pracuję nad tym, żeby dać pokaz przez trzy rundy”.

„Nigdy nie było japońskiego zawodnika, który mógłby stawić czoła Floydowi Mayweather’owi w ringu”, powiedział Nasukawa.”Jako sportowiec, jest to coś, co jest wielkim zaszczytem i wyzwaniem.Chciałbym wywrzeć ogromne wrażenie”.

Ostatnia walka Floyda Mayweather’a odbyła się przeciwko Conorowi McGregorowi w sierpniu 2017 roku, kiedy to Mayweather wygrał pojedynek w 10. rundzie przez TKO. Z kolei Tenshin Nasukawa jest świeżo po walce, którą stoczył w listopadzie z Taiki Naito na gali RISE 129, pokonując swojego rodaka przez TKO po trzech nokdaunach w pierwszej rundzie.

Gala RIZIN 14 odbędzie się 31 grudnia w japońskiej Saitama Super Arenie.

4 thoughts on “Ogłoszono zasady walki Floyd Mayweather vs Tenshin Nasukawa na gali RIZIN 14

  1. Coz, ja do Floyda mam raczej neutralne podejscie, albo lekko pozytwne, ale ogolnie to jest… debil 😉 i w sumie nie wiem co on zrobi.
    Z jednej strony to mistrz zarabiania kasy, z drugej strony pyszalek ktory macha kase i rozwala jeszcze bardziej niz wszyscy czarni bokserzy, w latach 90tych. Z jednej strony 0 w rekordzie to dla niego jest najwazniejsza sprawa w zyciu, a z drugiej strony kto wie, co by bylo gdyby stracil pieniadze? Z jednej strony macha tymi dolcami jak jais pustak, a z drugiej strony po cichu pomaga (akcje z bezdomnnymi, wspieranie sparalizowanego boksera itd.) . Z jednej strony wydaje miliony na auta i zegarki, a z drugiej strony zarabia ciezkie miliony za pokazowa walke…
    no ciezko miec jakies zdanie :]

  2. I jest tchórzem, wziął łatwą walkę z rudym za ciężkie pieniądze a sam boi się zawalczyć w formule MMA. Tzn. wiadomo, przegra tą walkę ale brak jajec nawet nie pozwala mu spróbować.

  3. @kolbe – no tak, ale to on byl ciagle na uprzywilejowanej pozycji. Patrz: w MMA zarabiaja nie wiem 1 mln? 1.5? to jest wow, a on 300 mln? wiec wzial takiego Conora, zbil go sobie na lajcie i zarobil mnostwo kasy i dal Conorowi tez pensje zycia. Jest tak ustawiony w tym boksie, ze w sumie nie ma sensu zeby dal sie zbic za kase w MMA, on za ta walke pokazowa dostanie wiecej kasy niz UFC by mu dalo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *