Oficjalny plakat i aktualna karta walk UFC 271: Adesanya vs. Whittaker 2

Organizacja UFC zaprezentowała oficjalny plakat gali UFC 271: Adesanya vs. Whittaker 2 na której mistrz wagi średniej Israel Adesanya stanie do walki rewanżowej z byłym mistrzem Robertem Whittakerem.

Ponad dwa lata po utracie tytułu mistrza wagi średniej UFC, Robert Whittaker spróbuje odzyskać pas będący w posiadaniu Israela Adesanyi.

Whittaker (23-5 MMA, 14-3 UFC) rzuca wyzwanie mistrzowi wagi średniej Adesanyi (21-1 MMA, 10-1 UFC) w głównym pojedynku wieczoru gali UFC 271, która odbędzie się 12 lutego w Toyota Center w Houston.

Od czasu porażki z Adesanyą w ich walce unifikacyjnej na UFC 243 w 2019 roku, Whittaker wygrał trzy pojedynki z rzędu z topowymi pretendentami Darrenem Tillem, Jaredem Cannonierem i Kelvinem Gastelumem w drodze do kolejnego starcia o tytuł.

Po zwycięstwie nad Whittakerem, Adesanya trzykrotnie obronił swój tytuł, ostatnio po raz drugi przeciwko Marvinowi Vettoriemu na UFC 263 w czerwcu. Przed walką z Vettorim, Adesanya próbował zdobyć drugi tytuł UFC, przechodząc do wagi półciężkiej i mierząc się z ówczesnym mistrzem Janem Błachowiczem na UFC 259, ale nie udało mu się to.

Walką co-main event będzie eliminator do tytułu wagi średniej pomiędzy Jaredem Cannonierem (14-5 MMA, 7-5 UFC) a Derekiem Brunsonem (23-7 MMA, 14-5 UFC).

Cannonier przystąpi do walki jako zwycięzca czterech z pięciu ostatnich pojedynków. Poza przegraną z Robertem Whittakerem dwie walki temu, Cannonier ma na koncie zwycięstwa nad Davidem Branchem, Andersonem Silvą, Jackiem Hermanssonem i ostatnio Kelvinem Gastelumem.

Brunson ma za sobą pięć wygranych walk. Zbliżający się pojedynek będzie szansą na walkę o pas. Ostatnie sukcesy Dereka, to zwycięstwa nad Eliasem Theodorou, Ianem Heinischem, Edmenem Shahbazyanem, Kevinem Hollandem i ostatnio Darrenem Tillem.

Poniżej aktualna karta walk UFC 271: Adesanya vs. Whittaker 2:

UFC 271: Adesanya vs. Whittaker 2

Data: 12.02.2022
Miejsce: Toyota Center, Houston, Teksas – USA

Walka o pas wagi średniej
185 lbs.: Israel Adesanya (c) vs. Robert Whittaker

Co-main event
185 lbs.: Jared Cannonier vs. Derek Brunson

135 lbs.: Kyler Phillips vs. Marcelo Rojo
125 lbs.: Alex Perez vs. Matt Schnell
155 lbs.: Vinc Pichel vs. Mark Madsen
125 lbs.: Roxanne Modafferi vs. Casey O’Neill

Karta wstępna
205 lbs.: Carlos Ulberg vs. Fabio Cherant
205 lbs.: Ed Herman vs. Maxim Grishin
135 lbs.: Mana Martinez vs. Ronnie Lawrence
155 lbs.: Alexander Hernandez vs. Renato Moicano

Karta przedwstępna
185 lbs.: AJ Dobson vs. Jacob Malkoun
135 lbs.: Douglas Silva de Andrade vs. Sergey Morozov
155 lbs.: Bobby Green vs. Nasrat Haqparast
170 lbs.: Orion Cosce vs. Mike Mathetha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *