Oficjalny plakat i aktualna karta walk gali UFC Fight Night 189: Rozenstruik vs. Sakai

Tak prezentuje się oficjalny plakat gali UFC Fight Night 189: Rozenstruik vs. Sakai zaplanowanej na 5 czerwca, której walką wieczoru będzie pojedynek w wadze ciężkiej między Jairzinho Rozenstruikiem a Augusto Sakai’em.

Gala UFC Fight Night 189 już za kilka dni wróci do UFC Apex w Las Vegas, a jej głównym wydarzeniem będzie starcie dwóch największych zawodników tej organizacji.

Mimo ostatnich porażek obu panów, „marzenie jest wciąż takie samo”, jak to określił jeden z bohaterów walki wieczoru, Jairzinho Rozenstruik w najnowszym filmie promocyjnym przed walką z Augusto Sakai.

Rozenstruik (11-2 MMA, 5-2 UFC, #6 w rankingu wagi ciężkiej), który reprezentuje Surinam, przegrał dwie z trzech ostatnich walk, ale były to porażki z czołowymi zawodnikami, takimi jak aktualny mistrz wagi ciężkiej UFC Francis Ngannou i pretendent do tytułu Ciryl Gane. Porażki te rozdziela sierpniowa wygrana przez TKO nad Juniorem dos Santosem.

Tymczasem Sakai (15-2-1 MMA, 4-1 UFC, #9 w rankingu wagi ciężkiej) przegrał po raz pierwszy od czterech lat, kiedy to został pokonany przez Alistaira Overeema na UFC Fight Night 176 we wrześniu. Przed tą walką, Sakai pokonał Blagoya Ivanova, Marcina Tyburę, Andreia Arlovskiego i Chase’a Shermana na rozpoczęcie swojej kariery w organizacji.

W walce co-main event nadchodzącej gali Marcin Tybura zmierzy się z Waltem Harrisem.

Marcin Tybura (21-6 MMA, 8-5 UFC #12 w rankingu wagi ciężkiej) jest na fali czterech zwycięstw z rzędu, które odniósł w ubiegłym roku. W trzech walkach pokonał przez jednogłośne decyzje Sergeya Spivaka, Maxima Grishina i Bena Rothwella, a w ostatniej walce w grudniu Tybura dodał do rekordu zwycięstwo przez TKO w drugiej rundzie nad Gregiem Hardym.

Walt Harris (13-9, 1 NC MMA, 7-8, 1 NC UFC #8 w rankingu wagi ciężkiej) ma za sobą dwie porażki. “The Big Ticket” przegrał z Alistairem Overeemem i Alexandrem Volkovem, obydwie przez TKO w drugiej rundzie. Porażki te przyszły w starciach z bardzo mocnymi rywalami. Ostatnie zwycięstwo Amerykanin odniósł w 2019 roku kiedy to w zaledwie 12 sekund znokautował Alexeya Oleynika.

Poniżej aktualna karta walk UFC Fight Night 189:

UFC Fight Night 189: Rozenstruik vs. Sakai

Data: 05.06.2021
Miejsce: UFC Apex, Las Vegas, Nevada – USA

Karta główna

Walka wieczoru
265 lbs.: Jairzinho Rozenstruik vs. Augusto Sakai

Co-main event
265 lbs.: Walt Harris vs. Marcin Tybura

185 lbs.: Roman Dolidze vs. Laureano Staropoli
170 lbs.: Miguel Baeza vs. Santiago Ponzinibbio
185 lbs.: Gregory Rodrigues vs. Dusko Todorovic
185 lbs.: Antonio Arroyo vs. Tom Breese

Karta wstępna
145 lbs.: Makwan Amirkhani vs. Kamuela Kirk
125 lbs.: Montana De La Rosa vs. Ariane Lipski
265 lbs.: Tanner Boser vs. Ilir Latifi
170 lbs.: Muslim Salikhov vs. Francisco Trinaldo
155 lbs.: Mason Jones vs. Alan Patrick
125 lbs.: Manon Fiorot vs. Maryna Moroz
145 lbs.: Sean Woodson vs. Youssef Zalal
155 lbs.: Jordan Leavitt vs. Claudio Puelles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *