Oficjalny plakat i aktualna karta walk gali UFC Fight Night 184: Overeem vs. Volkov

Organizacja UFC zaprezentowała oficjalny plakat gali UFC Fight Night 184: Overeem vs. Volkov, która odbędzie się 6 lutego w UFC APEX w Las Vegas na której walką wieczoru będzie pojedynek w wadze ciężkiej między Alistairem Overeemem vs. Alexandrem Volkovem.

Po wcześniejszym zestawieniu, które nie doszło do skutku, Alistair Overeem (47-18 MMA, 12-7 UFC, #5 w rankingu wagi ciężkiej) i Alexander Volkov (32-8 MMA, 6-2 UFC, #6 w rankingu wagi ciężkiej) w końcu zmierzą się w walce wieczoru gali UFC Fight Night 184 w weekend rozgrywek Super Bowl.

Alistair Overeem jest w trakcie ostatniej drogi do zdobycia tytuł mistrza wagi ciężkiej UFC, którego brakuje mu w jego kolekcji. Mający 41 lat, były mistrz Strikeforce, DREAM i K-1 wygrał cztery z pięciu ostatnich walk. Pokonał przez TKO wszystkich czterech rywali; Sergeia Pavlovicha, Alexeya Oleinika, Walta Harrisa i Augusto Sakaia. Jedyną porażkę poniósł w walce z Jairzinho Rozenstruikiem, po której Overeem mocno protestował.

Holender będzie się starał zapracować na walkę o tytuł mierząc się z Rosjaninem Alexandrem Volkovem, który ma za sobą dwa zwycięstwa w ostatnich trzech walkach. Po wygranej przez decyzję z Gregiem Hardy, przyszła porażka przez decyzję z Curtisem Blaydesem. W ostatniej walce Volkov pokonał przez TKO Walta Harrisa. 32-latek w swojej karierze 25 zwycięstw kończył przed czasem.

Overeem i Volkov pierwotnie mieli zmierzyć się na UFC on ESPN+ 7 w kwietniu 2019 roku, ale Rosjanin wycofał się z powodu problemów zdrowotnych.

Poniżej aktualna karta walk:

UFC Fight Night 184: Overeem vs. Volkov

Data: 6.02.2021
Miejsce: UFC APEX, Las Vegas, Nevada – USA

Walka wieczoru
265 lbs.: Alistair Overeem vs. Alexander Volkov

135 lbs.: Frankie Edgar vs. Cory Sandhagen
135 lbs.: Macy Chiasson vs. Marion Reneau
125 lbs.: Molly McCann vs. Lara Procopio
185 lbs.: Aliaskhab Khizriev vs. TBA
135 lbs.: Julio Arce vs. Timur Valiev
145 lbs.: Seungwoo Choi vs. Collin Anglin
155 lbs.: Clay Guida vs. Michael Johnson
155 lbs.: Beneil Dariush vs. Diego Ferreira
155 lbs.: Alex da Silva vs. Devonte Smith
125 lbs.: Manel Kape vs. Alexandre Pantoja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *