Oficjalny plakat i aktualna karta walk gali UFC 263: Adesanya vs. Vettori 2

Organizacja UFC zaprezentowała oficjalny plakat gali UFC 263: Adesanya vs. Vettori 2, która odbędzie się 12 czerwca w Gila River Arena w Glendale w Arizonie i na której o pas wagi średniej zawalczą w rewanżu mistrz Israel Adesanya i Marvin Vettori. W walce co-main event o pas wagi muszej zmierzą się po raz drugi mistrz Deiveson Figueiredo i Brandon Moreno.

Israel Adesanya (20-1 MMA, 9-1 UFC) i Marvin Vettori (17-4-1 MMA, 7-2-1 UFC, #3 w rankingu UFC) po raz pierwszy zmierzyli się w kwietniu 2018r., wówczas Adesanya odniósł zwycięstwo przez niejednogłośną decyzją. Mistrz wagi średniej powróci do Oktagonu po pierwszej w karierze porażce, którą poniósł w marcu z mistrzem wagi półciężkiej Janem Błachowiczem. 31-latek ma na koncie dwie udane obrony pasa dywizji średniej – w 2020r. Adesanya pokonał Yoela Romero i Paulo Costę.

Marvin Vettori od czasu porażki w rywalizacji z Nigeryjczykiem zanotował pięć zwycięstw z rzędu. Włoch awansował na trzecie miejsce w rankingu kategorii średniej po wygranych w walkach z Jackiem Hermanssonem i Kevinem Hollandem, obu rywali Marvin pewnie pokonał decyzjami sędziów po pięciorundowych walkach.

Po znakomitym pojedynku z ubiegłego roku, mistrz wagi muszej Deiveson Figueiredo (20-1-1 MMA, 9-1-1 UFC) zmierzy się z Brandonem Moreno (18-5-2 MMA, #1 w rankingu UFC) w świetnie zapowiadającym się rewanżu.

Figueiredo i Moreno walczyli do większościowego remisu w walce, w której Moreno był w stanie przyjmować najlepsze ciosy Figueiredo i odpłacać się równie mocnymi uderzeniami w 25-minutowej walce. Odjęcie punktów za nieumyślne uderzenie w krocze w 3 rundzie kosztowało Figueiredo wygraną na kartach sędziowskich, ale remis zapewnił Brazylijczykowi utrzymanie tytułu. Teraz obydwaj zawodnicy zmierzą się ponownie, aby dokonać ostatecznego rozstrzygnięcia.

Poniżej aktualna karta walk:

UFC 263: Adesanya vs. Vettori 2

Data: 12.06.2021
Miejsce: Gila River Arena, Glendale, Arizona – USA

Walka o pas wagi średniej
185 lbs.: Israel Adesanya (c) vs. Marvin Vettori 2

Walka o pas wagi muszej
125 lbs.: Deiveson Figueiredo (c) vs. Brandon Moreno 2

170 lbs.: Leon Edwards vs. Nate Diaz
170 lbs.: Demian Maia vs. Belal Muhammad
205 lbs.: Paul Craig vs. Jamahal Hill

Karta wstępna
155 lbs.: Drew Dober vs. Brad Riddell
205 lbs.: Eryk Anders vs. Darren Stewart
125 lbs.: Joanne Calderwood vs. Lauren Murphy
145 lbs.: Hakeem Dawodu vs. Movsar Evloev

Karta przedwstępna
135 lbs.: Pannie Kianzad vs. Alexis Davis
155 lbs.: Frank Camacho vs. Matt Frevola
135 lbs.: Sijara Eubanks vs. Karol Rosa
145 lbs.: Chase Hooper vs. Steven Peterson
155 lbs.: Luigi Vendramini vs. Fares Ziam
265 lbs.: Jake Collier vs. Carlos Felipe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *