Oficjalny plakat i aktualna karta walk gali UFC 262: Oliveira vs. Chandler

Organizacja UFC zaprezentowała oficjalny plakat gali UFC 262: Oliveira vs. Chandler, która odbędzie się 15 maja w Toyota Center w Houston w Teksasie i na której o wakujący pas wagi lekkiej zawalczą Charles Oliveira i Michael Chandler. W walce co-main event w wadze półśredniej zmierzą się Leon Edwards i Nate Diaz.

Po zrzeczeniu się tytułu mistrza przez Khabiba Nurmagomedova (29-0, 13-0 w UFC), organizacja ogłosiła pojedynek między Charlesem Oliveirą (30-8 1 NC, 18-8 1 NC w UFC, #3 w rankingu UFC) a Michaelem Chandlerem (22-5, 1-0 w UFC, #4 w rankingu UFC), który wyłoni nowego mistrza kategorii lekkiej. 5-rundowe starcie lekkich będzie najważniejszym wydarzeniem gali.

Oliveira ma za sobą znakomitą serię ośmiu zwycięstw z rzędu odniesionych w ciągu ostatnich trzech lat. W zeszłym roku Brazylijczyk odniósłł dwa bardzo znaczące zwycięstwa, najpierw poddając Kevina Lee a później pewnie na punkty pokonując Tony’ego Fergusona.

Chandler dołączył do UFC w zeszłym roku a jego debiut w Oktagonie był jednym z najbardziej wyczekiwanych. Były mistrz Bellatora udanie zadebiutował podczas UFC 257 szybko rozprawiając się z Danem Hookerem nokautując go już w pierwszej rundzie.

Walka Leona Edwardsa i Nate’a Diaza w wadze półśredniej będzie pierwszą pięciorundową walką w historii UFC, która nie będzie walką o tytuł lub walką wieczoru.

Edwards (18-3 MMA, 10-2 UFC, #3 w rankingu UFC) jest niepokonany od 2015 roku, a do swojej ostatniej walki z Belalem Muhammadem (13 marca) przystąpił z serią ośmiu zwycięstw z rzędu. Walka zakończyła się w 2 rundzie na skutek faulu po tym jak Edwards uderzył Muhamamda palcem w oko i uniemożliwił mu kontynuowanie walki. Pojedynek został uznany jako nierozstrzygnięty.

Diaz (20-12 MMA, 18-11 UFC) nie rywalizował ani nie był zestawiony do pojedynku od przegranej w walce o tytuł „BMF” z Jorge Masvidalem w listopadzie 2019 roku. Jeden z najbardziej popularnych fighterów w historii UFC, Diaz pozostawał aktywny na Twitterze podczas czasu spędzonego z dala od klatki, od czasu do czasu uderzając w niektórych zawodników i potencjalnych przyszłych przeciwników.

Poniżej aktualna karta walk:

UFC 262: Oliveira vs. Chandler

Data: 15.05.2021
Miejsce: Toyota Center, Houston, Teksas – USA

Walka o tytuł wagi lekkiej (wakat)
155 lbs.: Charles Oliveira vs. Michael Chandler

Co-main event
170 lbs.: Leon Edwards vs. Nate Diaz

155 lbs.: Tony Ferguson vs. Beneil Dariush
145 lbs.: Shane Burgos vs. Edson Barboza
185 lbs.: Jack Hermansson vs. Edmen Shahbazyan
185 lbs.: Ronaldo Souza vs. Andre Muniz

Zapowiedziane walki
125 lbs.: Priscila Cachoeira vs. Gina Mazany
125 lbs.: Katlyn Chookagian vs. Viviane Araújo
125 lbs.: Alex Perez vs. Matt Schnell
125 lbs.: Andrea Lee vs. Antonina Shevchenko
185 lbs.: Jordan Wright vs. Jamie Pickett
155 lbs.: Christos Giagos vs. Joel Álvarez
155 lbs.: Damir Ismagulov vs. Rafael Alves
145 lbs.: Mike Grundy vs. Lando Vannata
155 lbs.: Kevin Aguilar vs. Tucker Lutz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *