Oficjalny plakat i aktualna karta walk gali UFC 256: Figueiredo vs. Moreno

Tak prezentuje się oficjalny plakat gali UFC 256: Figueiredo vs. Moreno, która odbędzie się 12 grudnia w UFC Apex w Las Vegas i na której walką wieczoru będzie pojedynek o tytuł wagi muszej między mistrzem Deivesonem Figueiredo a Brandonem Moreno. W co-main evencie Tony Ferguson zmierzy się z Charlesem Oliveirą.

Deiveson Figueiredo (20-1 MMA, 9-1 UFC) i Brandon Moreno (18-5-1 MMA, 6-2-1 UFC) staną do pojedynku zaledwie 21 dni po swoich zwycięstwach na gali UFC 255, co sprawia, że jest to najszybciej zestawiona walka o tytuł po poprzednim pojedynku w historii organizacji.

Figueiredo ma za sobą pięć zwycięstw z rzędu w których pokonał Alexandra Pantoję, Tima Elliotta, Josepha Benavideza (dwukrotnie), za drugim razem w walce o pas i Alexa Pereza w pierwszej obronie tytułu. Cztery z tych walk, to wygrane przed czasem.

Moreno wygrał cztery walki i jedną zremisował. Pokonał Maikela Pereza, zremisował z Askarem Askarovem i wygrał z Kai’em Kara France, Jussierem Formigą oraz Brandonem Royvalem.

W walce co-main event, były tymczasowy mistrz wagi lekkiej, Tony Ferguson (25-4 MMA, 15-2 UFC) wróci do akcji przeciwko Charlesowi Oliveirze (29-8 MMA, 17-8 UFC).

Ferguson wróci do Oktagonu po porażce z Justinem Gaethje przez TKO w piątej rundzie na UFC 249. Walka ta miała wyłonić tymczasowego mistrza. Oprócz tego, pojedynek ten zakończył serię dwunastu zwycięstw z rzędu u Fergusona.

Oliveira stanie przed jednym z najtrudniejszych o ile nie najtrudniejszym wyzwaniem w swojej karierze. Brazylijczyk jest na fali siedmiu zwycięstw w tym trzech ostatnich wygranych przed czasem z Nikiem Lentzem, Jaredem Gordonem i Kevinem Lee.

Poniżej aktualna karta walk:

UFC 256: Figueiredo vs. Moreno

Data: 12.12.2020
Miejsce: UFC APEX, Las Vegas, Nevada – USA

Karta główna

Walka o tytuł wagi muszej
125 lbs.: Deiveson Figueiredo (c) vs. Brandon Moreno

Co-main event
155 lbs.: Tony Ferguson vs. Charles Oliveira

155 lbs.: Renato Moicano vs. Rafael Fiziev
185 lbs.: Kevin Holland vs. Ronaldo Souza
265 lbs.: Junior dos Santos vs. Ciryl Gane

Karta wstępna
145 lbs.: Cub Swanson vs. Daniel Pineda
115 lbs.: Mackenzie Dern vs. Virna Jandiroba
115 lbs.: Andrea Lee vs. Gillian Robertson

Karta przedwstępna
145 lbs.: Gavin Tucker vs. Billy Quarantillo
265 lbs.: Sergey Spivak vs. Jared Vanderaa
185 lbs.: Karl Roberson vs. Dalcha Lungiambula
170 lbs.: Li Jingliang vs. Dwight Grant
145 lbs.: Chase Hooper vs. Peter Barrett

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *