Oficjalnie Salt Lake City będzie gospodarzem gali UFC 278 na której dojdzie do rewanżu Kamaru Usman vs. Leon Edwards

Salt Lake City doczeka się dużej walki o tytuł UFC w postaci pojedynku rewanżowego między Kamaru Usmanem a Leonem Edwardsem.

Podczas transmisji gali UFC 275 ogłoszono, że mistrz wagi półśredniej Kamaru Usman (20-1 MMA, 15-0 UFC) zmierzy się z Leonem Edwardsem (19-3 MMA, 11-2 UFC) na gali UFC 278, która odbędzie się 20 sierpnia w hali Vivint Arena w Salt Lake City, w stanie Utah.

Usman jest posiadaczem tytułu w wadze 170 funtów od marca 2019 roku. Ma za sobą pięć udanych obron tytułu i zapracował na miejsce numer jeden w oficjalnym rankingu UFC pound-for-pound. „Nigeryjski Koszmar” jest na fali 19 zwycięskich walk, a jego jedyna porażka w karierze miała miejsce w maju 2013 roku.

Edwards ma bilans 9-0 i 1 NC w swoich ostatnich 10 walkach. Jego ostatnia walka odbyła się w czerwcu 2021 roku. „Rocky” pokonał Nate’a Diaza przez jednogłośną decyzję.

Ostatnią porażką Edwardsa była walka z Usmanem. Do starcia doszło pod koniec 2015 roku, kiedy to Usman zwyciężył przez jednogłośną decyzję.

Jeszcze w marcu Edwards powiedział w rozmowie z MMAJunkie, że widzi w przyszłości trylogię z obecnym królem wagi półśredniej.

„Wierzę, że tak się stanie. Kiedy wyjdę tam i go pokonam – jak już mówiłem, od jakiegoś czasu jest dominującym mistrzem – więc kiedy wyjdę tam i odbiorę mu pas, od razu widzę walkę numer 3. A potem będziemy zastanawiać się, co dalej.

Myślę, że będzie próbował wyjść do przodu i uderzać. Jak już mówiłem, jeśli coś ci się udaje, to nie przestaniesz tego robić. Będziesz próbował. Gdy zobaczy, że nie może odnieść sukcesu w tej dziedzinie, wróci do zapasów”.

Podczas swojej kariery Usman pokonał Colby’ego Covintrona dwa razy, Jorge Masvidala dwa razy i Gilberta Burnsa. W tym okresie zaliczył trzy skończenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *