Oficjalnie rewanż między Rose Namajunas a Joanną Jędrzejczyk zestawiony na gali UFC 223

AKTUALIZACJA: Podczas konferencji prasowej promującej gale UFC 222 i UFC 223, prezydent Dana White oficjalnie potwierdził pojedynek rewanżowy między mistrzynią wagi słomkowej Rose Namajunas a byłą mistrzynią Joanną Jędrzejczyk. Walka będzie co-main eventem gali UFC 223.

Pojawiła się niepotwierdzona informacja dotycząca pierwszej obrony tytułu wagi słomkowej przez Rose Namajunas, która miałaby bronić mistrzowskiego pasa w rewanżu z byłą mistrzynią Joanną Jędrzejczyk na gali UFC 223.

Informację taką podał na swoim Twitterze dobrze znany #Dizz, który często jako pierwszy podaje ciekawe informacje dotyczące pojedynków. Według niego Rose Namajunas (7-3), która w ostatniej walce na UFC 217 pokonała długo panującą mistrzynię Joannę Jędrzejczyk (14-1), zmierzy się z Polką w walce rewanżowej na gali zaplanowanej na 7 kwietnia na Brooklynie w Nowym Jorku.

W listopadzie ubiegłego roku w Nowym Jorku na gali UFC 217, pretendentka do tytułu Rose Namajunas zaszokowała świat MMA kończąc mistrzynię Joannę Jędrzejczyk przez TKO już w pierwszej rundzie zostając nową mistrzynią dywizji słomkowej. Dla „Thug” była to druga walka o mistrzowski pas. W pierwszej walce inaugurującej dywizję słomkową przegrała z Carlą Esparza przez poddanie w trzeciej rundzie. Dla Jędrzejczyk z kolei była to pierwsza porażka w jej zawodowej karierze i tym bardziej bolesna, że wiązała się z utratą mistrzowskiego pasa. Polka zapowiadała po przegranej walce, że odzyska tytuł i w 2018 roku ponownie będzie mistrzynią.

W chwili obecnej na karcie walk gali UFC 223 znajdują się trzy walki w tym pojedynek byłej pretendentki do tytułu wagi słomkowej Karoliny Kowalkiewicz.

7 thoughts on “Oficjalnie rewanż między Rose Namajunas a Joanną Jędrzejczyk zestawiony na gali UFC 223

  1. Będzie dobrze Aśka wroci na tron. Pamiętajcie,że to nie byle kto, to dziewczyna, która w tym świecie działa już kupę lat. Przed MMA był tajski, ona ma doświadczenie, psychikę, ostatnio nie zadziałała ekipa wokół. Teraz ma nowe doświadczenie,może i źle, ale wyciągnie wnioski. Zawsze Królowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *