Oficjalnie Mark Hunt vs. Alexey Oleynik na gali UFC Fight Night 136 w Moskwie

Organizacja UFC oficjalnie ogłosiła nową walkę wieczoru gali UFC Fight Night 136, która odbędzie się w Moskwie, a zmierzą się w niej zawodnicy wagi ciężkiej Mark Hunt i Alexey Oleynik.

Początkowo Alexey Oleynik (56-11-1 MMA, 5-2 UFC) miał zmierzyć się z byłym mistrzem wagi ciężkiej Fabricio Werdumem (23-8-1 MMA, 11-5 UFC), ale Brazylijczyk został wykluczony z walki zpowodu oblanych testów antydopingowych. Jako zastępstwo, do pojedynku wejdzie Mark Hunt (13-12-1 MMA, 8-6-1 UFC).

Gala UFC Fight Night 136 odbędzie się 15 września na Stadionie Olimpijskim w Moskwie. W chwili obecnej nieoficjalnie na karcie walk ogłoszone są cztery pojedynki:

265 lbs.: Mark Hunt vs. Alexey Oleynik
265 lbs.: Andrei Arlovski vs. Shamil Abdurakhimov
185 lbs.: Omari Akhmedov vs. CB Dollaway
135 lbs.: Merab Dvalishvili vs. Terrion Ware

Mark Hunt na ostatnie cztery walki wygrał tylko jedną z Derrickiem Lewisem. Wcześniej przegrał z Brockiem Lesnarem, ale ze względu na oblane testy antydopingowe Lesnara, wynik pojedynku zmieniono na nierozstrzygnięty. Hunt przegrał też walkę z Alistairem Overeemem oraz Curtisem Blaydesem w ostatnim pojedynku, który stoczył w lutym na gali UFC 211.

Alexey Oleynik będzie walczył u siebie, więc na doping fanów będzie z pewnością mógł liczyć. As walki w parterze i specjalista a zarazem rekordzista poddań poprzez ezekiel choke w UFC, wygrał swoją ostatnią walkę właśnie przez to poddanie z Juniorem Albini na gali UFC 224 w maju. Wcześniej wygrał przez poddania duszeniami dwie walki z Viktorem Pesta i Travisem Browne. Jedną porażkę na cztery ostatnie walki poniósł w starciu z Curtisem Blaydesem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *