Oficjalnie: Khabib Nurmagomedov vs Al Iaquinta ostateczną walką wieczoru gali UFC 223!

MMA Fight Night Live

Poznaliśmy wreszcie właściwą walkę wieczoru, która odbędzie się podczas gali UFC 223.

Po wielu problemach, które co chwila pojawiały się w sprawie main eventu gali UFC 223, poznaliśmy wreszcie jego ostateczny skład. W walce wieczoru gali UFC 223 zobaczymy starcie o mistrzowski pas kategorii lekkiej, pomiędzy Khabibem Nurmagomedovem (25-0) oraz Alem Iaquintą (13-3-1).

Stawką tego 5-rundowego pojedynku będzie mistrzowski pas kategorii lekkiej, ale zdobyć go będzie mógł jedynie Khabib Nurmagomedov. Al Iaquinta nawet jeśli pokona „Dagestańskiego Orła” to nie zdobędzie mistrzowskiego pasa, ponieważ przekroczył wymagany limit wagowy, wnosząc na wagę 155.2 funtów.

Od początku mieliśmy do czynienia z ogromnym zamieszaniem podczas zestawienia walki wieczoru. Pierwotnie, to Tony Ferguson (23-3) miał zmierzyć się z Khabibem, ale musiał wycofać się z pojedynku, ponieważ doznał kontuzji. W miejsce kontuzjowanego Fergusona wszedł Max Holloway (19-3) – mistrz kategorii piórkowej, który również nie został dopuszczony do pojedynku z powodów zdrowotnych. Następnym zawodnikiem przymierzanym do walki z Rosjaninem był Anthony Pettis (20-7), który nie porozumiał się jednak z organizacją UFC w kwestiach finansowych. W grę wchodził jeszcze Paul Felder (15-3), ale Komisja Sportowa stanu Nowy Jork nie wyraziła zgody, aby w walce o pas wystąpił zawodnik, który nie jest sklasyfikowany w oficjalnym rankingu. W związku z tym, ze Al Iaquinta wystąpi w walce mistrzowskiej, Paul Felder został usunięty z rozpiski gali na Brooklynie, a karta walk liczyć będzie dziewięć pojedynków.

Al Iaquinta znajduje się obecnie w bardzo dobrej serii, wygrywając pięć pojedynków z rzędu. W ostatniej walce nie dał żadnych szans Diego Sanchezowi, nokautując go w 1 rundzie pojedynku. Ma na swoim koncie zwycięstwa m.in. nad takimi zawodnikami jak: Jorge Masvidal, Joe Lauzon, Ross Pearson, Ryan Couture czy Kevin Lee. Mierzył się również z Piotrem Hallmannem, którego pokonał przez jednogłośną decyzję.

8 thoughts on “Oficjalnie: Khabib Nurmagomedov vs Al Iaquinta ostateczną walką wieczoru gali UFC 223!

  1. No gdyby to był ktoś inny, a nie Khabib to też bym tak myślał, ale gość 9 lat bez porażki , wszystkich miażdżył , wiec dla mnie to ten pas stracił znaczenie skoro on go nie miał. A idąc tym tokiem , nie kwestionowalbym NAWET jakby mu ten pas dali za darmo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.