Oficjalnie Claudia Gadelha vs Karolina Kowalkiewicz na gali UFC 212

UFC oficjalnie potwierdziło, że do karty walk gali UFC 212 w Rio de Janeiro dołączył pojedynek między Claudią Gadelhą i Karoliną Kowalkiewicz.

O tym starciu w dywizji słomkowej mówiło się od pewnego czasu, ale teraz zestawienie między zajmującą #1 miejsce w rankingu Claudią Gadelhą (14-2 MMA, 3-2 UFC) i sklasyfikowaną tuż za nią na #2 miejscu Karoliną Kowalkiewicz (10-1 MMA, 3-1 UFC) jest już pewne.

Claudia Gadelha wróci do Oktagonu po zwycięskiej walce z Cortney Casey w listopadzie i będzie chciała odnieść kolejne zwycięstwo, które przybliży ją do walki o tytuł i tym samym trzeciej konfrontacji z Joanną Jędrzejczyk o ile Joanna obroni swój pas w walce z Jessicą Andrade na gali UFC 211. W ciągu ostatnich czterech walk, Gadelha dwukrotnie odniosła porażę z Joanną Jędrzejczyk, a wygrała z Jessicą Aguilar i wspomnianą wcześniej Casey.

Rywalką Brazylijki będzie Karolina Kowalkiewicz, która do czasu ostatniej walki była niepokonana w zawodowej karierze. Ostatni pojedynek Kowalkiewicz stoczyła z mistrzynią Joanną Jędrzejczyk przegrywając go przez jednogłośną decyzję na UFC 205. Mimo porażki była to bardzo dobra walka w wykonaniu Karoliny, która w pewnym momencie była bliska znokautowania Jędrzejczyk. W UFC stoczyła trzy wygrane walki pokonując Randę Markos, Heather Jo Clark i Rose Namajunas. Walka z Claudią Gadelhą będzie na pewno dużym wyzwaniem dla Karoliny Kowalkiewicz.

Gala UFC 212 odbędzie się 3 czerwca w Rio de Janeiro w Brayzlii, a jej walką wieczoru będzie pojedynek unifikacyjny o tytuł mistrza wagi piórkowej między mistrzem Jose Aldo i tymczasowym mistrzem Maxem Holloway’em. Pojedynek Gadelha vs Kowalkiewicz jest jak dotąd drugą potwierdzoną walką tej gali.

3 thoughts on “Oficjalnie Claudia Gadelha vs Karolina Kowalkiewicz na gali UFC 212

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.