Oficjalne oświadczenie GLORY w sprawie zamieszek na gali GLORY 80. Organizacja będzie wyciągać konsekwencje

Do skandalicznej sytuacji doszło podczas walki co-main event w rewanżu między Arkadiuszem Wrzoskiem a Badrem Hari. Po tym, jak Wrzosek sprezentował nokdaun Hari’emu w drugiej rundzie, w przerwie między drugą i trzecią rundą doszło do zamieszek między pseudokibicami z obydwu stron. W konsekwencji walka nie została dokończona, a gala została odwołana.

Poniżej oświadczenie GLORY:

GLORY zdecydowanie potępia incydenty, które miały miejsce podczas gali GLORY 80, która odbyła się 19 marca.

Przez ostatnie 10 lat GLORY z powodzeniem organizowało bezpieczne, światowej klasy wydarzenia w dziesiątkach miast i krajów na całym świecie. Podczas przygotowań do GLORY 80, które odbyło się w Trixxo Arena w Hasselt, w Belgii, GLORY współpracowało z lokalnymi władzami i podjęło wszelkie niezbędne kroki, aby zapewnić bezpieczeństwo i procedury na miejscu.

Niestety, wczoraj wieczorem na gali pojawiła się grupa osób o złych intencjach. Podczas imprezy zachowywały się niebezpiecznie. Mając na uwadze bezpieczeństwo publiczności i na prośbę lokalnych władz, GLORY przerwało imprezę. To był pierwszy raz, kiedy taki incydent miał miejsce na gali GLORY i chcielibyśmy poinformować, że według obecnej wiedzy wszyscy uczestnicy imprezy są bezpieczni i nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Bezpieczeństwo wszystkich uczestników i osób biorących udział w wydarzeniu zawsze było i będzie najwyższym priorytetem GLORY.  

Jesteśmy głęboko zasmuceni, że te nieodpowiedzialne działania zrujnowały wieczór wszystkich: od zawodników, przez widzów, po 7000 kibiców, pracowników i partnerów GLORY, którzy pojawili się w wyprzedanej hali Trixxo Arena, która miała być częścią wyjątkowej nocy. Te osoby próbowały zepsuć wizerunek sportu, który my i miliony fanów na całym świecie kochamy i na którym nam zależy. Na takie zachowanie nie ma miejsca w naszym sporcie i na naszych imprezach.

W ciągu najbliższych dni GLORY przeprowadzi pełne dochodzenie w sprawie tego incydentu wraz z lokalnymi władzami. Podejmiemy wszystkie niezbędne środki i zastosujemy najsurowsze sankcje, w tym działania prawne, wobec każdego, kto brał w tym udział, bezpośrednio lub pośrednio.

Na koniec, GLORY poinformuje drogą mailową w przyszłym tygodniu o działaniach, które zostaną podjęte w stosunku do klientów korzystających z usług pay-per-view GLORY.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *