Oficjalne oświadczenie Barnetta

Przedstawiciel Josha Barnetta przerwał milczenie w sprawie zaistniałego incydentu, to jest pozytywnego testu antydopingowego przed galą Affliction Trilogy. Oto oficjalne oświadczenie w tej sprawie:

„Media poinformowały, że zawodnik wagi ciężkiej MMA, Josh Barnett nie spełnił wymagań uprawniających go do walki przeciwko Fedorowi Emelianenko podczas gali Affliction Trilogy z powodu odmownej decyzji Komisji Atletycznej Stanu Kalifornia, która jest wynikiem pozytywnego testu na obecność sterydów anabolicznych (substancja 2a-methyl-5a-androstan-3a-ol-17-one). Związek ten jest rzekomo uznany za niedozwolony. Pan Barnett był zszokowany stawianymi mu zarzutami oraz pochopną decyzją Affliction o odwołaniu całej gali. Pan Barnett zajadle odpiera zarzuty o celowe przyjmowanie niedozwolonych substancji podczas przygotowań do sierpniowej gali oraz oczekuje możliwości zaprezentowania swojej sprawy przed Komisją Sportową Stanu Kalifornia”

„W międzyczasie Pan Barnett chciałby zapoznać się z wynikami próbki B ale nie otrzymał szczegółowej dokumentacji, na którą to powołuje się Komisja Sportowa, pomimo licznych próśb. Dokumentacja, którą otrzymał Pan Barnett budzi zastrzeżenia co do spójności próbki i prawidłowości samych wyników”

Pan Barnett chciałby podziękować wszystkim swoim fanom i znajomym za ciągłe wsparcie i wiarę w jego osobę. Ma on zamiar bronić się przed postawionymi zarzutami i liczy na szybką decyzję w tej sprawie co pozwoliłoby mu na powrót do tego co robi najlepiej – do walk”

„Pragnę również dodać, że Josh jest tak samo zawiedziony jak wszyscy fani oraz ludzie, którzy go wspierali. Rozumie on frustrację zawodników, którzy mieli wziąć udział w tej gali.”

13 thoughts on “Oficjalne oświadczenie Barnetta

 1. Mnie to dziwi, że skoro miał dostarczyć próbkę moczu komisji do testu na obecność sterydów to przecież powinien sam najlepiej wiedzieć iż coś jest nielegalnego w jego organizmie 😀

  Przecież nikt z komisji nie kazał mu wyciągać fujary i lać przy nich. W takich sytuacjach robi się wszystko, np. bierze się próbkę od kolegi 😀 .

  Widzę trzy opcje:
  a) Był po cyklu i źle obliczył czas po którym nie powinno już być śladu tej substancji w organizmie.
  b) Suplementy, które spożywał były zanieczyszczone.
  c) Wziął próbkę moczu od Lesnara 😀

 2. Wiele amerykanskich supli zawiera roznego rodzaju pochodne sterydow tak samo jak prohormony. Cena duza ale niby dobry suplement bo legalny.Czasami czlowiek moze byc nieswiadomy 🙂

  WIerze w jego slowa chociaz mogla ta wypowiedz byc obymslana przez jakiegos PR-owca 🙂

 3. Tak tylko dodam ze: 2a-methyl-5a-androstan-3a-ol-17-one to testosteron propenicum 😉 wiec cos dziwnego musialo sie stac ze zostal na nim przylapany jak to jest krotki ester :/ szczerze powiedziawszy to mi sie to w ogole nie zgadza chyba ze Josh na serio zrobil to swiadomie w co zaczynam watpic bo nikt by nie przypuszczal ze cala gala zostanie odwolana i co w nastepstwie stalo sie z ta organizacja.

  fotka: http://www.steroidsforsale-uk.com/img/p/32-87-thickbox.jpg

 4. Ta wpadka w ogóle jakaś dziwna jest. Może sprzedaż biletów słabo szła ? Nie chce wysuwać jakiś domysłów, ale takie rzeczy w sportach zawodowych nie powinny mieć miejsca.

  Tak jak mówisz, krótki estr oraz dodatkowo badanie nie było losowe. Nawet jeśli jakieś suple były zanieczyszczone, to w dzisiejszych czasach spokojnie można sprawdzić ich skład.

 5. okej przyznaję rację ponieważ nie znam się na chemii i mało mi ta nazwa mówiła więc żeby nie było przekłamań podałem tak jak było w oryginale… a tak btw skoro była mowa o niespójności próbki to dla mnie jest to totalnie dziwna kwestia… tym bardziej, że nie udostępniono całej dokumentacji…

 6. Wiadomo, że się nie przyzna i musi mieć jakieś „ale”. Jak znam życie sprawa za jakiś czas ucichnie, a Barnett i tak zostanie zdyskwalifikowany. Nie ważne jakie jadł suplementy czy co wbijał. Jego obowiązkiem jest przejść testy i jest to wyłącznie jego wina, że tego nie zrobił.

  Przy okazji przypomniało mi się jak po gali Real Deal wpadł Belfrot, Nastula i Randleman. Ten ostatni dał wtedy próbkę niepochodzącą od człowieka 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *