Oczekiwania Nobuyukiego Sakakibary wobec RIZIN FF w 2016 roku

Taro Irei/Sherdog.com
Taro Irei/Sherdog.com

Podczas konferencji prasowej po gali RIZIN FF, jej szef Pan Nobuyuki Sakakibara powiedział mediom czego oczekuje od organizacji w tym roku.

„W chwili obecnej trochę za duży wpływ na MMA miała unifikacja zasad oraz to, że praktycznie największy wpływ na ten sport ma UFC przez co czuję, że uwaga MMA skupia się tylko w jednym punkcie. Wczoraj podczas gali na której zasady zostały zmienione na 10-cio minutowe pierwsze rundy i 5-cio minutowe pozostałe dwie rundy, a klatka zamieniona na ring, to wszyscy zawodnicy zmienili swój styl walki.

UFC jest wspaniałe i szanuję je, ale uważam, że w MMA wciąż jest jeszcze wiele atrakcji do zaprezentowania dla fanów. UFC może zostać przy tym co robi, a my z zawodnikami takimi jak Fedor Emelianenko, Gabi Garcia, Baruto i King Mo Lawal, możemy robić swoje i uważam, że jesteśmy w stanie zobaczyć coś nowego.

W RIZIN chciałbym pokazać elastyczność w robieniu tego, co fani naprawdę chcą zobaczyć.”

Kolejna gala RIZIN została już zapowiedziana na 17 kwietnia w Nagoi i ponownie ma na niej wystąpić Fedor Emelianenko. Tym razem jednak nie będzie na gali turnieju tylko same pojedyncze walki.

One thought on “Oczekiwania Nobuyukiego Sakakibary wobec RIZIN FF w 2016 roku

  1. Moim zdaniem porażka rizzin jest ring!!! Fedor miedzy rękoma miał rywala i linę parodia!!! Moim zdaniem na gali rizzin cofnęło sie o 15 lat!!! Jak w miare szybko nie dadzą carowi normalnego rywala to pewnie wiecej ludzi KSW bedzie oglądać!!! Sentymentu to jedno ale robienie ludzi w balona to inna sprawa !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *