Obiecująca Sumiko Inaba dołączyła do Bellatora

Sumiko Inaba Instagram

Debiutująca w zawodowym MMA Sumiko Inaba została nową zawodniczką kobiecej dywizji muszej organizacji Bellator.

Sumiko Inaba (0-0) nigdy jeszcze nie rywalizowała w zawodowym MMA, ale w czasie rywalizacji na scenie amatorskiej przykuła uwagę dużymi zwycięstwami. Inaba podpisała kontrakt z Bellatorem o czym poinformował jej menedżer, Brian Butler s SuckerPunch.

Na chwilę obecną nie zostały ujawnione żadne szczegóły dotyczące debiutu Inaby w Bellatorze.

28-letnia Inaba pochodząca z Hawajów, stoczyła w amatorskiej karierze siedem pojedynków uzyskując bilans 6-1 i wygrywając pięć ostatnich walk. W sześciu zwycięskich walkach, Inaba skończyła przed czasem pięć w tym cztery przez TKO i jedno przez poddanie. Całkowity rekord walk Inaby od początku rywalizacji w tym sporcie to 17-5.

Ostatnia walka Sumiko Inaby miała miejsce w czerwcu 2019 roku na Donald Cerrone’s Cowboy Fight Series 2. Inaba pokonała wówczas Kelsey Gilmore przez TKO w trzeciej rundzie, zdobywając tytuł wagi muszej. W 2018 roku hawajska zawodniczka walczyła dwukrotnie w prestiżowej amatorskiej organizacji Tuff-N-Uff pokonując przez poddanie w drugiej rundzie Tenikę Waldroup i przez TKO w pierwszej rundzie Nadine Mandiau. Jej jedyna porażka, to przegrana w 2016 roku przez większościową decyzję z Kendrą Elizabeth Linn.

Poniżej próbka umiejętności Sumiko Inaby:

Sumiko Inaba vs. Nadine Mandiau (Tuff-N-Uff: Fight Night Henderson) – (2018.10.05)

Sumiko Inaba vs. Tenika Waldroup (Tuff-N-Uff: Pack The Mack) – (2018.06.30)

Sumiko Inaba vs. Hannah Lee

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *