NSAC rozważa usunięcie marihuany z listy zakazanych środków

Informacja o usunięciu przez NSAC marihuany z czarnej listy zapewne ucieszyłaby kilku jeśli nie więcej zawodników MMA walczących w stanie Nevada.

Według informacji podanych przez TMZ Sports, Komisja Sportowa Stanu Nevada (NSAC) będzie omawiać kwestię usunięcia marihuany z listy zakazanych środków podczas piątkowych obrad. Wielce prawdopodobne jest, że uda się przegłosować ten plan i marihuana zniknie z czarnej listy. Gdyby jednak nie udało się tego teraz zrobić, to według raportu byłaby to kwestia tylko trzech miesięcy zanim zmiany weszłyby w życie. Gdyby NSAC poczyniło pierwszy krok, to zapewne za tą komisją poszłyby kolejne komisje stanowe.

Dla sporej liczby zawodników zażywających marihuanę rekreacyjnie lub też w celach medycznych w walce z bólem i stresem byłoby to wspaniałe rozwiązanie. Do tej pora każdy zawodnik, który oblał testy antydopingowe po zastosowaniu marihuany lub jej pochodnych był od razu zawieszany.

Jednym z zawodników, który otwarcie przyznaje się do palenia marihuany jest Nick Diaz, który został za to zawieszony na dwa lata i ukarany grzywną. Ostatnio do stosowania kannabidioliu w formie aerozolu przyznał się były mistrz wagi ciężkiej UFC Cain Velasquez, który stosował ten środek w walce z bólem uniemożliwiającym mu codzienne funkcjonowanie oraz treningi.

One thought on “NSAC rozważa usunięcie marihuany z listy zakazanych środków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.