Nowy właściciel UFC robi porządki w organizacji. Dave Sholler odchodzi z UFC

Ari Emanuel / TheWrap.com
Ari Emanuel / TheWrap.com

Po tym jak UFC zostało zakupione przez WME-IMG za 4 miliardy dolarów i zmienił się właściciel na Ari Emanuela, wiadome było, że prędzej czy później nastąpią zmiany.

Po odejściu matchmakera UFC Joe Silvy, kolejnym który wkrótce odejdzie z organizacji będzie Dave Sholler będący aktualnie w-ce prezydentem i osobą odpowiedzialną za PR i marketing oraz rozwój UFC. Informację tę podał na Twitterze sam Sholler mówiąc jednocześnie, że wraca do NBA i będzie pracował w klubie Philadelphia 76ers. Dave Sholler dołączył do Zuffy w 2009 roku zajmując się PR’em WEC zanim organizacja została wchłonięta przez UFC (2010). W największej organizacji MMA był przy przejęciu przez nią Strikeforce (2011), przy kontrakcie z telewizją FOX (2011) oraz umowach partnerskich z Reebokiem oraz USADA (2015).

„Jak już powiedział Dana w Fox Sports1, wracam do domu. Zaakceptowałem pracę w moim miastowym klubie 76ers. To była przygoda życia. Czas wrócić do domu, do organizacji w której dorastałem i mam korzenie. Będzie mi bardzo, bardzo brakować walk, ale jestem podekscytowany nowym wyzwaniem. Dziękuję wam wszystkim za miłe słowa. To niesamowite. Zamykam ten rozdział życia finałową galą UFC 205.”

Oto kilka słów Dana White na temat odejścia Dave’a Shollera z UFC:

„Dave Sholler ogłosił właśnie, że odchodzi — kolejny facet, którego kocham i szanuję oraz uwielbiam z nim pracować — więc tak, będzie teraz inaczej, ale szykuje się wiele dobrych rzeczy.”

Dziennikarz Wrestling Observer, Dave Meltzer rozmawiał na ten temat w swoim programie Wrestling Observer Radio i zauważył, że wkrótce nastąpią w UFC duże zmiany w tym również personalne.

„Nie widzę w tym pieniędzy. Widzę natomiast dużo zmian personalnych. Mieliśmy tak już w UFC do tej pory, ale teraz będzie tego jeszcze więcej.

Wieku ludzi jest niepewnych, co się teraz wydarzy po zakupie UFC. Kto zostanie, a kto odejdzie. Odczucie jest takie, że WME-IMG  po prostu umieści swoich ludzi na kluczowych stanowiskach, więc wiele, wiele czołowych osób będących tam od lat będzie musiało rozglądać się za czymś innym lub martwić się o swoją przyszłość.

Sholler jest trzecią ważną osobą, która odchodzi i nie będzie ostatni. To niemal pewne. Dość dużo dowiedziałem się w styczniu na temat tego, że będzie to bardzo, bardzo inna firma.”

Po odejściu ze stanowiska właściciela UFC Lorenzo Fertitty wraz z firmą Zuffa, drugą zmianą personalną było odejście Joe Silvy, a teraz trzeciej osoby Dave’a Shollera. Jedyne co się nie zmienia to stanowisko szefa UFC, które zajmuje Dana White. Pytanie, czy w związku z zapowiedziami wielkich zmian White może czuć się bezpiecznie i ma spokojny sen?

One thought on “Nowy właściciel UFC robi porządki w organizacji. Dave Sholler odchodzi z UFC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *