Nowy przeciwnik dla Paddy’ego Pimbletta? Jared Gordon rzucił wyzwanie Anglikowi

Jeff Bottari/Zuffa LLC // UFC

Były mistrz Cage Warriors i nowa gwiazda UFC Paddy Pimblett odpowiedział na wyzwanie rzucone przez Jareda Gordona po jego zwycięskiej walce na UFC Fight Night 193.

Jared Gordon pokonał Joe Soleckiego przez niejednogłośną decyzję w trudnej walce, która była głównym punktem karty wstępnej UFC Vegas 38. Dla Gordona jest to trzecia wygrana z rzędu w UFC i pierwsza od czasu powrotu do wagi 155 funtów. Bezpośrednio po wygranej z Soleckim, Gordon wykorzystał swój wywiad po walce, aby rzucić wyzwanie Paddy’emu Pimblettowi. Brytyjczyk niedawno zadebiutował w UFC wygrywając przez nokaut z Luigim Vendraminim i Gordon ma nadzieję, że dostanie szansę walki z nim w następnej walce. Wygląda na to, że Pimblett też jest zainteresowany tym pojedynkiem.

Po tym jak Gordon rzucił mu wyzwanie, Pimblett zaakceptował propozycję walki.

„Zróbmy to.”

Ogólnie rzecz biorąc wygląda to na walkę, która mogłaby się odbyć. Pimblett to potencjalna gwiazda UFC, ale skoro jest jeszcze tak nowy w organizacji, to nie ma powodu, żeby pchać go w górę rankingu. Biorąc pod uwagę, że w swojej pierwszej walce UFC zestawiło go z mało znanym zawodnikiem, Luigim Vendraminim, wydaje się jasne, że UFC chce na razie budować pozycję Pimbletta z niżej notowanymi przeciwnikami. Jeśli tak jest, to walka z takim zawodnikiem jak Gordon ma sens dla Pimbletta.

Gordon, utalentowany grappler z Sanford MMA, ma bardzo dobre umiejętności zapaśnicze, więc będzie w stanie sprawdzić grappling Pimblett’a. Jednocześnie jednak, Gordon był w UFC kilkukrotnie nokautowany i Pimblett na pewno miałby szanse na skończenie walki po ciosach. Jest to więc całkiem sensowne zestawienie, które podoba się obydwu zawodnikom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *