Nowe rękawice organizacji Bellator już od jutra

Jutrzejsza gala Bellator 110 będzie czymś więcej niż tylko pierwszą galą nowego sezonu.

Zawodnicy jutro po raz pierwszy zawalczą w nowych rękawicach Everlast „PowerLock”. Wyglądają one podobnie jak dotychczasowe, jednak nowe rękawice mają zakrzywioną powierzchnię uderzającą a także inny układ pianek mający zapewnić zminimalizowanie ryzyka uszkodzenia rąk w walce.

„Bezpieczeństwo fighter jest absolutnie najważniejsze w każdej podejmowanej przez nas decyzji, a gdy nasz zespół usiadł z firmą Everlast, obu naszym firmom przyświecał jeden cel: podjąć kolejny krok w promowaniu ochrony dla każdego sportowca , który wchodzi do naszej klatki „ – Bjorn Rebney

8 thoughts on “Nowe rękawice organizacji Bellator już od jutra

  1. Też jestem tego ciekaw.

    A tak swoją drogą czekamy na newsy od UFC w sprawie ich nowych rękawic nad którymi już tyle pracują (tak przynajmniej mówili). Mają możliwie bardzo chronić przed wkładaniem palców w oczy, zobaczmy co z tego wyjdzie.

  2. Takie dwa palce to jest bardzo dobry pomysł, nie musi to byś przecież jak bokserskie, że całość sztywna, wystarczy kawałek skóry który by te paluchy trzymał w miarę w kupie.

    Swoją drogą te zakrzywienie w tych rękawicach też może chronić przed palcami w oczach, zawsze to ręka bardziej w pięść ułożoną. Wyglądają super, to na pewno. A co do jakości – Everlast to trochę dziwna firma bo ile te modele z wyższej półki cenowej są świetne to te tańsze są słabiutkie w porównaniu do innych w tej samej cenie, i rękawice np. bokserskie za 180 zł są zrobione z PU a nie skóry, co jest jakimś żartem moim zdaniem.

  3. Zakrzywione rękawice nie mając nic do palców w oczy. Przecież palce wkładali przy próbie blokowania ciosów, lub gdy chcieli złapać tajski klincz w obronie. Przy wyprowadzaniu to nie pamiętam, by ktoś nie złożył łapy w piąchę i uderzał z karata…

    Btw ja wolałem te różowe rękawice, którymi Bellator wyrażał poparcie dla kobiet, będących ofiarami przemocy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *