Nowa polityka UFC dotycząca wag zawodników może spowodować zmiany kategorii wagowych

UFC

Bardzo prawdopodobne jest, że szykuje się nam spora rewolucja w kwestii wag zawodników i kategorii wagowych w UFC, a i być może w innych organizacjach.

Po tym jak w ostatnim okresie w kilku największych organizacjach MMA na świecie przydarzyły się incydenty ze zbijaniem wagi przez zawodników, pojawiły się krytyczne komentarze dotyczące procesu dostosowania wagi do kategorii w jakiej walczy zawodnik lub zawodniczka. Ultimate Fighting Championship może być wiodącą organizacją jeśli chodzi o zmiany w procesie regulacji wag zawodników tak, aby proces zbijania kilogramów był dla nich bezpieczniejszy. Miałoby to polegać m.in. na dokładnym sprawdzaniu jak i kiedy zawodnik zbija wagę.

Na początku maja ujawniono, że zawodnicy będą wkrótceU zachęcani do sprawdzania swojej wagi podczas tygodnia poprzedzającego walkę. Do sprawdzania wagi oddelegowani byliby pracownicy organizacji, którzy mieliby potwierdzić, czy zawodnicy mieściliby się w ośmiu procentach ich limitu wagi. Jeżeli nie będą mieć tych ośmiu procent, będą oficjalnie monitorowani w procesie zbijania wagi w ciągu całego tygodnia. Oto limity wagowe.

UFC weight limit

Wice szef UFC ds. zdrowia i przygotowania zawodników, Jeff Novitzky przesłał w zeszłym tygodniu do zawodników e-mail w którym znajdowała się taka oto treść:

„UFC współpracuje również z komisją sportową w sprawie zwiększenia przedziału czasowego na ważenia, wliczając w to proces wielogodzinnego ważenia w hotelu w którym zatrzymują się zawodnicy przed galą.”

5 thoughts on “Nowa polityka UFC dotycząca wag zawodników może spowodować zmiany kategorii wagowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *