Nowa organizacja u południowych sąsiadów

Na zorganizowanej we wtorek konferencji prasowej w Katowicach nowo-powstała organizacja promująca walki mixed martial arts (MMA) ogłosiła, że na ich inauguracyjnej gali dojdzie do pojedynku nieustępliwego piłkarza Jacka Wiśniewskiego z hokejowym zawadiaką, znanym ze skłonności do bójek zawodnikiem z Czech – Markiem Ivanem.

Do tego starcia ma dojść 10 listopada na gali w ČEZ ARÉNA w Ostrawie tylko 20 minut drogi od granicy z Polską. Inauguracyjna gala European Fight Masters, zatytułowana „Fight for Your Dreams” będzie również transmitowana na żywo w polskiej telewizji TVS.

Prócz wspominanej pary na gali zapowiedziano udział mistrza KSW Michała Materli, najlepszego polskiego zawodnika w wadze do 61 kg Marcina Lasoty oraz Ślązaków Arkadiusza Żaby, Rafała Haratyka i Michała Mankiewicza. Polacy mają być zestawieni z wyróżniającymi się zawodnikami z Czech i Niemiec.

Jeśli wejdę do ringu, to na pewno nie po to, by bawić się w hokej czy też grać w piłkę. Ciężko trenuję, by dobrze wypaść w tej walce, by ją wygrać. – powiedział na konferencji Wiśniewski.

Ivan z kolei, przygotowując się do objęcia stanowiska trenera młodzieży w śląskim związku hokeja chce dzięki walce zwrócić uwagę na ten projekt. – Chcę wykorzystać tą walką do popularyzacji hokeja na Śląsku i mojej nowej roli. – powiedział czeski hokeista.

O European Fight Masters – European Fight Masters (EFM) to organizacja zajmująca się promowaniem walk mieszanych sztuk walki lub mixed martial arts (MMA). Rywalizacja w EFM będzie toczona w specjalnie skonstruowanym na potrzeby tego sportu oktagonie zgodnie z zunifikowanymi zasadami walki znanymi z Ultimate Fighting Championship.

4 thoughts on “Nowa organizacja u południowych sąsiadów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.