Norifumi Yamamoto przed Dream 14

(foto: mmaweekly.com)

O tak! Wreszcie Norifumi 'Kid’ Yamamoto (17-3) powraca do MMA. Jednak nie powróci do ringu, ale do białej klatki, w jakiej jutro przyjdzie mu się zmierzyć z Kiko Lopezem. W rozwinięciu znajdziecie wywiad z japońskim gwiazdorem na kilka godzin przed walką.

Tym razem walczysz w klatce. Czujesz jakąś różnicę?
Cóż, nie wiem, dopóki nie spróbuję nie mogę nic powiedzieć, o wrażeniach z klatki. Zobaczymy. Na pewno z niecierpliwością czekam na tę walkę.

Wyglądasz na wyluzowanego. Jesteś trochę spięty?
To przez T-shirt tego gościa. Jest zabawny. Tam jest napisane „Chciałbym być kochany przez kobiety”. To naprawdę zabawne.

A jak z nastawieniem psychicznym?
Dobrze, nie mogę się doczekać tej walki.

Nie możesz się doczekać powrotu na ring, czy starcia z rywalem.
Szanuję swojego rywala, wygląda na agresywnego gościa. Fizyka jest bardzo podobna, więc zobaczymy jak się potoczy ta walka.

Masz jakieś doświadczenia z klatką?
Nie do końca. To klatka w mojej akademii. Ale trening i gala to całkiem dwie różne sprawy. Przywykłem do walki w klatce, bo mamy jedną w akademii, ale myślę, że podczas gali będzie to zupełnie inne uczucie.

Więc nie ma różnic w budowie materiałowej między Twoją klatką, a klatką Dream?
Uważam, że klatka Dream jest trochę bardziej miękka. Tak słyszałem. Nie mogę się powołać na swoje doświadczenia, gdyż jeszcze nie walczyłem w klatce.

Podobno trenowałeś boks w Okinawie? Dlaczego postanowiłeś odświeżyć swoje techniki bokserskie?
Cóż, nie wiem jak to wytłumaczyć. Myślę, że to pod impulsem chwili.

Zmieniłeś sporo w technice?
Cóż, nauczyłem się wielu technik bokserskich i zrozumiałem, że boks jest bardzo trudnym sportem. Znacząco poprawiłem pracę ciała, która jest niezbędna. Właśnie tego się nauczyłem. Brakowało mi szóstego zmysłu, który teraz nabyłem.

W przeszłości trenowałeś sam siebie. Trenowałeś instynktownie?
Tak, to prawda. Cała prawda…

A jak teraz z Twoim boksem?
Nauczyłem się lepiej używać ciała podczas boksowania. Mam teraz o wiele lepszą kondycję niż kiedyś, więc chciałbym sprawdzić się, jak daleko jestem w stanie zajść.

Chwilę temu Kiko Lopez powiedział, że uwielbiał oglądać Twoje walki gdy był młodszy. Jak to skomentujesz?
Spotkałem go wcześniej, chwilkę porozmawialiśmy, widziałem jego walki. Przegrał z Hiroyą. Gdyby to było MMA, myślę, że walka zakończyłaby się jego zwycięstwem. Znakomicie porusza się w ringu, jest znakomitym zawodnikiem. Gdy dowiedziałem się, że z nim zawalczę pomyślałem, że to może być dobra walka. I takiej właśnie walki oczekuję.
Jest bardzo szybki. Waży w granicach 60 kg i jest bardzo szybki. To będzie bardzo dobra walka.

.
Powiedział, że oglądał Twoje walki jak był młody. Czy czujesz, że nie chcesz przegrać z kimś, kto fascynował się Twoimi walkami?
Cóż, właściwie to nie chcę przegrać z nikim, nie ważne czy wcześniej oglądał moje walki, czy nie. To nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Oczywiście takie komentarze są dla mnie bardzo miłe.

2 thoughts on “Norifumi Yamamoto przed Dream 14

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *