Nominacje do Heraklesów 2020

Rozdanie Heraklesów, najważniejszych nagród branży mieszanych sztuk walki w Polsce zbliża się wielkimi krokami. Już 13 lutego fani wszechstylowej walki wręcz w Polsce poznają najlepszych zawodników i najlepsze wydarzenia minionego roku.

Przed nadchodzącą galą prezentujemy wszystkie nominacje w siedmiu kategoriach:

Nominacje w kategorii „Zawodnik roku”:

Jan BłachowiczMateusz GamrotBorys MańkowskiMarcin Tybura

Nominacje w kategorii „Nokaut roku”:

Jan Błachowicz na Dominicku Reyesie, UFC 253
Dominik Formela na Kamilu Łebkowskim, FEN 29
Mamed Khalidov na Scotcie Askhamie, KSW 55
Sebastian Rajewski na Mariuszu Mazurze, Babilon MMA 13

Nominacje w kategorii „Walka roku”:

Mateusz Gamrot vs Guram Kutateladze
Paweł Pawlak vs Adrian Błeszyński
Kacper Formela vs Kamil Łebkowski
Joanna Jędrzejczyk vs Weili Zhang

Nominacje w kategorii „Gala roku”

ACA 114
FEN 28
KSW 53
Babilon MMA 18

Nominacje w kategorii „Odkrycie roku”:

Patryk Kaczmarczyk
Kacper Koziorzębski
Robert Ruchała
Marcin Skrzek

Nominacje w kategorii „Poddanie roku:”

Giorgi Esiava na Dominiku Tkaczyku, Madness Cage Fighting 6: Ertons Fight Night
Jakub Kamieniarz na Piotrze Przepiórce, Babilon MMA 14
Maciej Różański na Mantasie Zukauskasie, European Fight Masters 4: Walka o Niepodległość
Robert Ruchała na Michale Dominie, KSW 57

Nominacje w kategorii „Klub roku”:

Ankos MMA
WCA
Berserkers Team
Czerwony Smok

Jak co roku w trakcie wydarzenia zostaną również przyznane Heraklesy dla „Zawodnika roku publiczności”, „Amatorskiego zawodnika roku” oraz specjalna statuetka dla osoby, która wybitnie przysłużyła się rozwojowi MMA w Polsce.

Gala Heraklesy 2020 odbędzie się w warszawskim hotelu Marriott. Organizatorem wydarzenia jest redakcja serwisu MMARocks.pl. Głównym patronem medialnym gali jest telewizja Polsat Sport. Heraklesy wspiera również redakcja serwisu Onet.pl.

Transmisja gali Heraklesy 2020 odbędzie się w sobotę 13 lutego 2020 roku o godzinie 18:00 na antenie Polsat Sport Extra

Opis kategorii, w których przyznawane są Heraklesy

Zawodnik Roku – Heraklesa w tej kategorii zdobywa zawodnik, który święcił największe sukcesy w MMA na arenie międzynarodowej lub w klatkach krajowych organizacji; który pokonał „najmocniejsze” nazwiska; który wspiął się wysoko w światowych lub polskich rankingach i który wyróżniał się poziomem sportowym na tle mocnych rywali. W tej kategorii brane pod uwagę są zarówno osiągnięcia, jak i poziom pokonanych przeciwników.

Zawodnik Roku Publiczności – Zawodnik roku wybierany za pośrednictwem Facebooka przez fanów największego w Polsce portalu o MMA – MMARocks.pl.

Zawodnik Roku Amatorów – W tej kategorii zwycięzcę wybierze komisja złożona ze Sławomira Cypla, Michała Mankiewicza i Bartosza Chyrka– organizatorzy zawodów dla amatorów oraz trenerzy polskiej reprezentacji w MMA.

Odkrycie Roku – Heraklesa w tej kategorii zdobywa zawodnik będący z reguły na początku zawodowej kariery, który w ubiegłym roku zanotował spektakularną zwyżkę formy i przebojem wdarł się do świadomości fanów dyscypliny. Kapituła bierze pod uwagę przede wszystkim poziom pokonanych przeciwników, umiejętności oraz szum jaki stworzył się w danym roku po wygranych walkach początkującego zawodnika.

Poddanie Roku – Heraklesa w tej kategorii zdobywa zawodnik, który poddał swego rywala w najbardziej efektowny sposób. Oprócz wizualnego aspektu techniki, pod uwagę brany jest również stopień trudności wykonania, kunszt, finezja oraz poziom poddanego rywala.

Nokaut Roku – Nagrodę w tej kategorii zdobywa zawodnik, który znokautował swego rywala w najbardziej widowiskowy i brutalny sposób. Podobnie jak w przypadku poddania, brana jest pod uwagę technika, poziom przeciwnika oraz aspekt wizualny.

Klub roku – Hereklesa w tej kategorii zdobywa klub, którego wychowankowie, w roku ubiegłym, osiągnęli najwięcej znaczących sukcesów. Liczy się ilość wygranych walk, ale tak samo ważna jest jakość rywali, z którymi zawodnicy danego teamu wygrywali.

Gala Roku – Laur w tej kategorii zdobywa gala, która zachwyciła kibiców swoją oprawą oraz poziomem sportowym. Oceniana jest widowiskowość skończeń na karcie walk, emocje jakie towarzyszyły pojedynkom i ogólny poziom widowiska.

Walka Roku – Heraklesa w tej kategorii zdobywa walka, która była najbardziej widowiska i wzbudziła największe emocje w roku ubiegłym. Oprócz wizualnego aspektu boju, brany pod uwagę jest również poziom walczących i stawka konfrontacji.

Hall of Fame – Co roku statuetkę tę otrzymuje osoba, która wybitnie przysłużyła się rozwojowi MMA w Polsce.

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *