Ninja przewiduje twardej walki Shogun vs Hendo

(fot. tatame.com)

Dan Henderson po trzech wygranych walkach przez KO zmierzy się 19 listopada na UFC 139 z Mauricio Shogunem Rua. Amerykanin w ostatnim pojedynku pokonał legendę światowego MMA Fedora Emelianenko. Ciekawostką jest także to, że Henderson na 18 pojedynków z Brazylijczykami wygrał aż 13 walk a kolejne starcie może przybliżyć go do walki o pas. Z kolei Rua po ostatniej zwycięskiej walce przez KO z Forrestem Griffinem także będzie miał szansę na zdobycie pasa wagi półciężkiej.

Brat Shoguna, Murilo Ninja Rua dobrze za Hendersona, ponieważ miał okazję z nim walczyć na Pride 17 w 2001 roku i przegrał ten pojedynek przez niejedno głośną decyzję. Murilo na pewno będzie chciał przekazać swoją wiedzę i doświadczenie zdobyte po walce z Hendersonem, aby pomóc swojemu bratu w treningach w Sao Paulo.

„Mój brat trenuje w Sao Paulo wraz z doskonałymi zawodnikami i będę chciał tam pojechać, aby pomóc w jego przygotowaniach do walki. Tak jak zawsze powtarzam: Shogun, kiedy jest dobrze przygotowany, jest nie do powstrzymania i wkłada w to ogromne zaangażowanie”, gwarantuje Muria, który uważa również, że fakt iż Shogun woli zostać i trenować w Brazylii a nie w Ameryce nie wpływa na jego jakość przygotowań.

„Fakt, że nie pojechał trenować do Ameryki nie powinien mu przeszkodzić, widziałem jego treningi w Sao Paulo i mogę powiedzieć, że jest w dobrych rękach i nie będzie miał żadnych problemów. To będzie ciężka walka i nie wątpię w to, ale mój brat będzie spokojny i skupiony. Nie ma w tym żadnej tajemnicy”, powiedział Ninja.

W oczach Murilo, walka jest dobrze zestawiona z uwagi na fakt, że zawodnicy są agresywni, ale Ninja wierzy, że wynik walki nie będzie zależał od decyzji sędziów lecz od KO Shoguna.

„Dan Henderson jest bardzo dobry, ma ciężkie ręce i wie co to zapasy i walka w parterze, ale mój brat jest dobrze przygotowany i jestem pewien, że wygra właśnie on. Będzie tam dwóch zawodników, którzy będą chcieli wygrać bez względu na to czy znajdą się w stójce czy w parterze. Dan Henderson jest agresywny, mimo że nie używa zbyt dużo umiejętności czerpiących z Jiu Jitsu. Wierzę, że mój brat zafunduje mu KO ponieważ nie widzę tutaj możliwości rozstrzygnięcia tej walki przez decyzję”, stwierdził.

20 thoughts on “Ninja przewiduje twardej walki Shogun vs Hendo

  1. Zajebiście zestawili tę parę! Każdy gada, że Machida, Shogun czy Rashad są jedynie w stanie pokonać Bonesa, a może to właśnie Hendo – gdyby oczywiście najpierw wygrał z Shogunem – byłby w stanie przynajmniej nawiązać równą walkę z Jonesem, co nie udało się ani Mauricio ani Rampagowi….

  2. Ale z dupy, że kolejne gwiazdy i ulubieńcy wielu fanów z Pride walczą ze sobą ; najpierw Hendor z Fedorem, teraz Hendo z Shogunem … na pewno walka będzie rewelka, ale ciezko komukolwiek bardziej kibicować, pzdr

  3. Hendo nigdy nie przegral przez ko/tko wiec dlaczego mialby go znokautowac Shogun??? Hendo przez ko/tko, albo przez decyzje po przelezeniu calej walki na Shogunie. Jestem pewny wygranej Dana jak malo kiedy i postawie na niego gruba kase u buka.

  4. Troll co to za argument „Hendo nigdy nie przegral przez ko/tko wiec dlaczego mialby go znokautowac Shogun??” MUAHHAAHUAUA z takim podejsciem nikt by nie pokonal fedorka. Stary dorosnij bo widze ze szkola ci z lba zrobila wiezienie;D. Moj kolega nigdy sie nie potknal wiec dlaczego mialby w przyszlosci potknac sie? hahahaahhaahah.

  5. sluIjegoZiomPiorun – To nie jest argument tylko pytanie, dlaczego mialby to zrobic Shogun skoro nie udalo sie to Spiderowi, lub Wandowi w najlepszych swoich czasach? Z zawodu jestem psychologiem i widze po Twoich postach, ze prawdopodobnie miales problemy z edukacja. Obstawiam, ze zatrzymales sie na gimnazjum ( o ile jeszcze tam nie uczeszczasz)a max na zawodowce. Jest jeszcze opcja, ze jestes uposledzony, ale jesli tak to nie wnikam w to.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *