Niepokojące objawy przyczyną wycofania się Maxa Holloway’a z gali UFC 226

Chris Unger/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Niestety gala UFC 226 nie dotrwała ze wszystkimi zapowiadanymi pojedynkami i na nieco ponad 48 godzin przed, mistrz wagi piórkowej Max Holloway był zmuszony wycofać się z karty walk i pojedynku w obronie tytułu mistrza z Brianem Ortegą.

Menadżer Holloway’a, Brian Butler-Au z Suckerpunch Entertainment potwierdził tę przykrą informację po wcześniejszych doniesieniach ESPN. Same przyczyny wycofania się mistrza są bardzo zaskakujące, ponieważ według menadżera, Hawajczyk cierpiał na objawy przypominające wstrząs, które zmusiły go do wizyty w szpitalu już w poniedziałek, zanim został ponownie przewieziony do szpitala w środę wieczorem.

Poniżej raport ESPN:

„Zespół Maxa i personel UFC zauważyli, że Max nie zachowywał się normalnie od zeszłego tygodnia. Zaobserwowało to także wiele osób oglądających jego wywiady i wystąpienia medialne w ciągu ostatnich kilku dni. Miał objawy podobne do wstrząsu, zanim jeszcze zaczął redukować wagę i został przewieziony na ostry dyżur w poniedziałkową noc, gdzie przyjęli go od razu na badania. Początkowe wyniki badań i prześwietlenia wydawały się być w porządku, więc został zwolniony we wtorkowe popołudnie, ale objawy nadal występowały.

Max walczył ze swoim zespołem, aby kontynuować walkę. Wykazał pewną poprawę w ciągu następnego dnia, ale nadal zauważalne były oczywiste objawy. Po otwartych treningach jego stan się pogorszył, był oszołomiony, miał problemy z widzeniem i niewyraźnie mówił. Ponownie został przewieziony na ostry dyżur gdzie miał przejść kolejne badania.”

W rozmowie z Michaelem Bispingiem i Kennym Florianem, Holloway faktycznie nie wyglądał najlepiej, mówił niewyraźnie i wyglądał na mocno zmęczonego co nie umknęło uwadze Bispinga, który wprost zapytał mistrza jak się czuje.

„Mówisz, że czujesz się wspaniale, nie obraź się, kiedy to mówię, ale wyglądasz, jakbyś właśnie wstał z łóżka. Jesteś zmęczony, co się dzieje, jak dzie zbijanie wagi? Czy jesteś wyczerpany? Wyglądasz na trochę śpiącego.”

Max Holloway odpowiedział:

„Wszystko ze mną w porządku. Jestem trochę zmęczony. Kazali mi robić sporo rozmów z mediami, ale wszystko będzie dobrze. Nie mogę się doczekać. Nie mogę się doczekać, kiedy tam pójdę i zrobię to cholerstwo.”

To bardzo niepokojące i zaskakujące objawy, ponieważ nie wiadomo, co wywołało to nagłe pogorszenie stanu zdrowia Maxa Holloway’a. To niezwykle trudny czas dla Hawajczyka, który ponownie musiał wycofać się z walki.

W marcu Holloway doznał kontuzji kostki, co zmusiło go do wycofania się z walki o pas z Frankiem Edgarem. Drugi raz, kiedy wypadł z karty walk to kwiecień i gala UFC 223 na której Holloway był przymierzany jako zastępstwo za Khabiba Nurmagomedova w pojedynku o pas wagi lekkiej. Wówczas Komisja Sportowa Stanu Nowy Jork nie dopuściła go do walki ze względu na obawy o jego zdrowie w związku z redukcją wagi.

Teraz najważniejsze jest jednak zdrowie mistrza, który pozostanie w Las Vegas na okres przejścia wszystkich niezbędnych badań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *