Niepewna przyszłość Tyrona Woodleya po porażce z Vicente Luque na UFC 260

Jeffrey McWhorter/Associated Press

Jest wielce prawdopodobne, że kariera Tyrona Woodleya w UFC może dobiec końca po przegranej z Vicente Luque na gali UFC 260. Szef UFC Dana White przedstawił ponury scenariusz dla Woodleya.

Tyron Woodley (19-7-1 MMA, 9-6-1 UFC), były mistrz wagi półśredniej, przegrał czwartą walkę z rzędu podczas sobotniej gali w UFC Apex w Las Vegas. Vcente Luque (20-7-1 MMA, 13-3 UFC) zamroczył go mocnym uderzeniami, a następnie poddał „Wybrańca” duszeniem D’Arce w pierwszej rundzie, sprawiając mu pierwszą w karierze porażkę przez poddanie.

Mimo, że była to emocjonująca walka, która zdobyła wyróżnienie „Fight of the Night”, to wynik nie był dobry dla Woodleya – zwłaszcza, że była to ostatnia walka w jego obecnym kontrakcie z UFC.

Prezydent UFC Dana White został zapytany przez podczas konferencji prasowej po gali o przyszłość Woodleya i nie udzielił zbyt optymistycznej odpowiedzi.

„Ile lat ma teraz Tyron? 39? 39,” powiedział White o Woodleyu, który 7 kwietnia kończy 39 lat. „To już cztery (porażki) z rzędu … tak.”

Przy okazji pojedynku z Luque, były pytania o to, czy Woodley stracił to coś dzięki czemu kiedyś wygrywał walki, czy po prostu został pokonany przez trzech najbardziej elitarnych zawodników w dywizji.

Woodley przed UFC 260 przegrał przez decyzje z Kamaru Usmanem i Gilbertem Burnsem oraz przez TKO po kontuzji w walce z Colbym Covingtonem. Pojedynek z Luque był, na papierze, krokiem w tył w rywalizacji, a mimo to Brazylijczyk okazał się zbyt trudnym przeciwnikiem.

Woodley spełnił swoje przedwalkowe obietnice, że będzie bardziej agresywny i udało mu się trafić Luque w pewnym momencie na początku walki. Nie był jednak w stanie wytrzymać obrażeń zadanych przez młodego, niebezpiecznego przeciwnika i to doprowadziło do jego upadku.

Mimo, że mógł to być ostatni raz kiedy Woodley stąpał w klatce UFC, White pochwalił byłego mistrza za jego wysiłek.

„Woodley, który przyjmuje dużo krytyki – ten dzieciak przyszedł dzisiaj walczyć. Wyszedł dziś wieczorem na tarczy. Przyszedł, żeby walczyć.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *