Nieoficjalnie Zhalgas Zhumagulov vs Manel Kape na grudniowej gali UFC Fight Night 199

Zapowiedziano interesujący pojedynek w wadze muszej pomiędzy Zhalgasem Zhumagulovem i Manelem Kape do którego ma dojść na gali UFC Fight Night 199 zaplanowanej na 4 grudnia.

ZHalgas Zhumagulov (14-5 MMA, 1-2 UFC) ogłosił to zestawienie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Karta UFC Fight Night 199 odbędzie się w jeszcze nie ujawnionej lokalizacji, a jej głównym pojedynkiem wieczoru będzie walka w limicie 135 funtów, w której Jose Aldo zmierzy się z Robem Fontem.

Pochodzący z Kazachstanu Zhumagulov w swoich pierwszych dwóch występach w UFC przegrał przez decyzję w walkach z Amirem Albazim i Raulianem Paivą, a 10 lipca na UFC 264 poddał przez gilotynę Jerome’a Riverę. Były pretendent do tytułu organizacji Fight Nights Global ma na koncie siedem zwycięstw przez KO/TKO i jedno przez poddanie.

Manel Kape (16-6 MMA, 1-2 UFC) to były mistrz wagi koguciej organizacji RIZIN, który ma taki sam bilans walk w Oktagonie jak jego przyszły rywal. Reprezentant AKA Thailand rozpoczął swoją karierę w Oktagonie od porażki przez jednogłośną decyzję z Alexandre Pantoją i przegranej przez niejednogłośną decyzję z Matheusem Nicolau, a następnie wygrał przez nokaut latającym kolanem w pierwszej rundzie z Ode Osbournem na UFC 265 w sierpniu. Kape ma na swoim koncie zwycięstwa nad takimi przeciwnikami jak Kai Asakura, Takeya Mizugaki czy Ian McCall.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.