Nieoficjalnie walka Dustin Poirier vs Conor McGregor 3 jest planowana na 10 lipca

Bardzo oczekiwana trylogia pomiędzy zawodnikami wagi lekkiej UFC Dustinem Poirierem a Conorem McGregorem jest planowana na lato tego roku według nieoficjalnych raportów.

Wiadomość ta została pierwotnie podana we wtorek przez gruzińskiego dziennikarza Giorgi Kokiashvili, głównego reportera Adjarasport TV, oficjalnego partnera Ultimate Fighting Championship w Gruzji.

„Nie chcę was alarmować, ale według Adjarasport TV i moich źródeł, walka Poirier vs. McGregor 3 jest planowana na 10 lipca.”

Po roku przerwy od sportu były podwójny mistrz UFC w wadze piórkowej i lekkiej, Conor McGregor, powrócił do Oktagonu, by po raz drugi zmierzyć się z Dustinem Poirierem. Podczas ich rewanżu na gali UFC 257, role się odwróciły, gdyż Poirier skończył Irlandczyka przez TKO na początku drugiej rundy.

Teraz obaj 155-funtowi fighterzy będą mogli wreszcie wyrównać rachunki w trzecim, decydującym starciu.

Plotki o trzecim pojedynku Poiriera z McGregorem zaczęły krążyć w ciągu ostatnich kilku tygodni, kiedy to sam „Diament” powiedział, że spodziewa się ponownej walki z McGregorem w czerwcu lub lipcu.

„Czerwiec, lipiec. Zbliżają się urodziny mojej żony, pojedziemy gdzieś na kilka dni. Jeśli dostanę telefon i nadejdzie czas, by iść do pracy, skupię się na obozie treningowym. Ale, nie jestem jeszcze w tej chwili gotowy, aby wrócić na Florydę miesiąc po ostatniej walce i zamknąć się na kolejne dziesięć tygodni czy cokolwiek to jest.”

Ariel Helwani z ESPN również informował ostatnio, że pojedynek wagi lekkiej został prawdopodobnie zestawiony na lipiec.

„Była nadzieja, że walka McGregor-Poirier 3 odbędzie się 15 maja, ale trwa to dłużej niż się spodziewano, więc odeszli od tego pomysłu już jakiś czas temu, jak informują źródła. Nie dojdzie do walki 12 czerwca (Figueiredo-Moreno na tej karcie), więc ostatnią nadzieją jest karta 10 lipca. Zobaczymy.”

Raport Adjarasport TV zdaje się potwierdzać te informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *