Nieoficjalnie UFC planuje zakontraktowanie Krona Gracie i zestawienie go na gali UFC 233

Bardzo prawdopodobne, że wkrótce do organizacji UFC dołączy as Brazylijskiego Jiu Jitsu, syn Ricksona – Kron Gracie, który miałby stoczyć pojedynek w Oktagonie już na początku 2019 roku.

Informację tę podał na swoim Twitterze Brett Okamoto z ESPN:

„Słyszałem, że UFC pracuje nad zakontraktowaniem utytułowanego grapplera Krona Gracie, syna Ricksona Gracie, który miałby stoczyć walkę na gali UFC 233 zaplanowanej na 26 stycznia w Anaheim. Rekord Gracie w MMA to 4-0, w tym zwycięstwo z Tatsuyą Kawajiri w 2016 roku.”

Jak na razie Kron Gracie rywalizował tylko w Japonii. Debiut Krona Gracie w MMA odbył się na gali Real Highting Championship: Real 1 w 2014 roku, a kolejne trzy walki to pojedynki stoczone w japońskiej organizacji RIZIN. Gracie pokonał wszystkich swoich rywali przez poddanie kończąc Hyung Soo-Kima, Asena Yamamoto, Hideo Tokoro i Tatsuyę Kawajiri.

Kron Gracie jest również zwycięzcą tak prestiżowych turniejów jak ADCC, IBJJF, czy Metamoris. Gracie trenuje w Północnej Kalifornii z braćmi Diaz i prowadzi akademię jiu jitsu w Culver City w Kalifornii.

Nie wiadomo, z kim Kron miałby się zmierzyć w swoim debiucie w Oktagonie, ale najprawdopodobniej rywalizowałby w dywizji piórkowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *